Tenis. WTA Abu Zabi: faworytki nie straciły seta. Dwa oblicza Jennifer Brady

Elina Switolina, Karolina Pliskova i Garbine Muguruza bez straty seta awansowały do II rundy turnieju WTA 500 w Abu Zabi. Odpadła Jennifer Brady, która pokazała dwa oblicza w meczu z Tamarą Zidansek.

Elina Switolina PAP/EPA / JULIEN DE ROSA / Na zdjęciu: Elina Switolina
W czwartek w Abu Zabi pierwszy mecz w sezonie rozegrała Elina Switolina (WTA 5). Jej rywalką była Jessica Pegula (WTA 63). Ukrainka pokonała Amerykankę 6:4, 6:3. W ciągu 83 minut piąta rakieta globu obroniła cztery break pointy i uzyskała trzy przełamania.

Karolina Pliskova (WTA 6) miała zmierzyć się z Soraną Cirsteą, ale Rumunka wycofała się z turnieju. Czeszka w 81 minut wygrała 6:2, 7:6(4) z Despiną Papamichail (WTA 278). Była liderka rankingu zniwelowała cztery z pięciu break pointów i zamieniła na przełamanie trzy z sześciu szans. Zdobyła 31 z 36 punktów przy swoim pierwszym podaniu.

Garbine Muguruza (WTA 15) pokonała 6:2, 6:4 Kristinę Mladenović (WTA 50). W pierwszym secie Francuzka prowadziła 2:0 i miała break pointa na 3:0. W drugiej partii zanotowała przełamanie na 4:3, ale straciła trzy kolejne gemy. W trwającym godzinę i 41 minut meczu Hiszpanka odparła osiem z 10 break pointów. Następną jej rywalką będzie Białorusinka Alaksandra Sasnowicz.

Dwa oblicza pokazała Jennifer Brady (WTA 56), która do zera wygrała pierwszą partię meczu z Tamarą Zidansek (WTA 87), ale do II rundy nie awansowała. Zwyciężyła Słowenka 0:6, 6:3, 6:4 po dwóch godzinach i dziewięciu minutach. Wykorzystała trzy z 10 break pointów. Amerykanka na przełamanie zamieniła cztery z 18 szans.

W II rundzie Pliskova spotka się z Anastazją Gasanową (WTA 292), która pokonała 6:2, 6:4 Monę Barthel (WTA 229). W drugim secie Niemka roztrwoniła prowadzenie 3:0 i break pointa na 4:0. W ciągu 83 minut zaserwowała dziewięć asów, ale też popełniła siedem podwójnych błędów. Zdobyła tylko dziewięć z 29 punktów przy swoim drugim podaniu. Obie tenisistki miały po siedem break pointów. Gasanowa straciła serwis dwa razy i uzyskała pięć przełamań.

Switolinę czeka konfrontacja z Wierą Zwonariową (WTA 164), która wygrała 6:4, 6:3 z Amandine Hesse (WTA 289). W trwającym godzinę i 40 minut meczu Rosjanka zaliczyła pięć przełamań. Amerykanka Cori Gauff (WTA 48) oddała tylko gema Norweżce Ulrikke Eikeri (WTA 260). Heather Watson (WTA 58) zaserwowała siedem asów i zwyciężyła 4:6, 6:2, 7:5 Jodie Burrage (WTA 263) w starciu Brytyjek. Tenisistka z Guernsey wykorzystała sześć z 14 break pointów.

Abu Dhabi Women's Tennis Open, Abu Zabi (Zjednoczone Emiraty Arabskie)
WTA 500, kort twardy, pula nagród 565,5 tys. dolarów
czwartek, 7 stycznia

I runda gry pojedynczej:

Elina Switolina (Ukraina, 2) - Jessica Pegula (USA) 6:4, 6:3
Karolina Pliskova (Czechy, 3) - Despina Papamichail (Grecja, LL) 6:2, 7:6(4)
Garbine Muguruza (Hiszpania, 5) - Kristina Mladenović (Francja) 6:2, 6:4
Tamara Zidansek (Słowenia) - Jennifer Brady (USA, 11) 0:6, 6:3, 6:4
Cori Gauff (USA) - Ulrikke Eikeri (Norwegia) 6:0, 6:1
Heather Watson (Wielka Brytania) - Jodie Burrage (Wielka Brytania, LL) 4:6, 6:2, 7:5
Wiera Zwonariowa (Rosja) - Amandine Hesse (Francja, Q) 6:3, 6:4
Anastazja Gasanowa (Rosja, Q) - Mona Barthel (Niemcy) 6:2, 6:4

Sensacyjna wiadomość. Znana tenisistka zawieszona za doping!
ATP Antalya: Kacper Żuk zmarnował szansę. Polak odpadł w I rundzie

Czy Elina Switolina awansuje do III rundy?