Tenis. WTA Abu Zabi: Sofia Kenin w II rundzie. Marketa Vondrusova wypuściła z rąk wygraną

Sofia Kenin zameldowała się w II rundzie turnieju WTA 500 w Abu Zabi. W czwartek mistrzyni Australian Open 2020 pokonała Zhaoxuan Yang. Odpadła Marketa Vondrousova, która roztrwoniła prowadzenie 5:3 w trzecim secie meczu z Su-Wei Hsieh.
Sofia Kenin PAP/EPA / JULIEN DE ROSA / Na zdjęciu: Sofia Kenin

Drugiego dnia imprezy w Abu Zabi zaprezentowały się Sofia Kenin (WTA 4) i Marketa Vondrousova (WTA 21), odpowiednio mistrzyni Australian Open 2020 i finalistka Rolanda Garrosa 2019. Amerykanka wywalczyła awans do II rundy, a Czeszka odpadła z dalszej rywalizacji.

Kenin na początek pokonała 7:6(4), 6:2 Zhaoxuan Yang (WTA 789). W pierwszym secie nie było przełamań. W 12. gemie Chinka obroniła piłkę setową, ale tie break należał do Amerykanki. W drugiej partii tenisistka z Pekinu z 0:3 zbliżyła się na 2:3, ale końcówka należała do Kenin. W zaciętym ósmym gemie czwarta rakieta globu wykorzystała szóstą piłkę meczową.

W całym meczu, trwającym godzinę i 55 minut, Amerykanka zaserwowała 11 asów i obroniła 14 z 16 break pointów. Wykorzystała trzy z 12 szans na przełamanie. W II rundzie Kenin zmierzy się z Belgijką Kirsten Flipkens.

Vondrousova, która na przełomie 2019 i 2020 roku borykała się z problemami zdrowotnymi, uległa 6:3, 3:6, 6:7(3) Su-Wei Hsieh (WTA 67) po dwóch godzinach i 23 minutach. Czeszka roztrwoniła prowadzenie 5:3 w trzecim secie. W całym spotkaniu popełniła 11 podwójnych błędów.

Aryna Sabalenka (WTA 10) pokonała 7:6(5), 6:2 Polonę Hercog (WTA 49). W pierwszym secie Białorusinka podniosła się ze stanu 2:5 i obroniła pięć piłek setowych, dwie w ósmym i trzy w dziewiątym gemie. W ciągu godziny i 47 minut zamieniła na przełamanie pięć z 12 szans i odparła sześć z dziewięciu break pointów. W II rundzie Sabalenkę czeka starcie z Ajlą Tomljanović.

Jelena Rybakina (WTA 19) w godzinę wygrała 6:1, 6:3 z Lucrezią Stefanini (WTA 394). Kazaszka zaserwowała pięć asów i wykorzystała pięć z siedmiu break pointów. W II rundzie jej przeciwniczką będzie Xiyu Wang (WTA 123), która zwyciężyła 6:3, 3:6, 6:4 Arantxę Rus (WTA 74). W trwającym dwie godziny i 18 minut meczu Chinka obroniła siedem z dziewięciu break pointów i zamieniła na przełamanie trzy z czterech szans.

Karolina Muchova (WTA 27) wróciła ze stanu 2:4 w pierwszym secie i pokonała 6:4, 6:1 Dankę Kovinić (WTA 77). Czeszka uzyskała pięć przełamań. W II rundzie zmierzy się z Darią Kasatkiną. Alize Cornet (WTA 53) miała zmierzyć się z Elise Mertens, ale Belgijka wycofała się z turnieju. Francuzka wykorzystała sześć z ośmiu break pointów i wygrała 6:2, 6:2 z Valentini Grammatikopoulou (WTA 269).

Kwalifikantka Bianca Turati (WTA 318) w 79 minut rozbiła 6:1, 6:2 Jarosławą Szwiedową. Włoszka zgarnęła 22 z 31 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Zniwelowała sześć break pointów i zamieniła na przełamanie pięć z siedmiu szans. Kazaszka to była 25. rakieta globu. W 2017 roku ostatni start zanotowała w maju podczas Rolanda Garrosa. Przeszła operację kostki, urodziła bliźnięta i na korty wróciła w lutym 2020. Jedyny mecz w ubiegłym sezonie rozegrała w Dosze, gdzie uległa Laurze Siegemund.

Alaksandra Sasnowicz (WTA 90) pokonała 6:2, 6:3 Annę Bondar (WTA 275). W ciągu 86 minut Białorusinka zaserwowała pięć asów. Obroniła cztery break pointy i spożytkowała cztery z ośmiu szans na przełamanie. Marta Kostiuk (WTA 99) w 78 minut wygrała 6:2, 6:4 z Lucie Hradecką (WTA 495). Ukrainka zaliczyła pięć przełamań.

Sara Sorribes (WTA 66) w godzinę i 42 minuty pokonała 6:3, 6:3 Nadię Podoroską (WTA 47), półfinalistkę Rolanda Garrosa 2020. Argentynka popełniła siedem podwójnych błędów. Hiszpanka wykorzystała sześć z 14 break pointów. Kateryna Bondarenko (WTA 285) zwyciężyła 6:3, 3:6, 7:5 Yafan Wang (WTA 95). Ukrainka zamieniła na przełamanie siedem z 15 okazji.

Abu Dhabi Women's Tennis Open, Abu Zabi (Zjednoczone Emiraty Arabskie)