Tenis. ATP Melbourne: Hubert Hurkacz poznał rywala w ćwierćfinale. Czeka go drugi mecz w piątek

Stefano Travaglia w dwóch setach pokonał Aleksandra Bublika i w ćwierćfinale rozgrywanego na kortach twardych w Melbourne turnieju Great Ocean Road Open zmierzy się z Hubertem Hurkaczem. Do 1/4 finału awansowali też Jannik Sinner i Karen Chaczanow.

Marcin Motyka
Hubert Hurkacz Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
W III rundzie turnieju Great Ocean Road Open w Melbourne Hubert Hurkacz wyeliminował Pablo Cuevasa. Kolejnym przeciwnikiem rozstawionego z numerem trzecim Polaka będzie Stefano Travaglia. Włoch w 1/8 finału pokonał 6:1, 7:5 oznaczonego "ósemką" Aleksandra Bublika.

Travaglia w piątek poradził sobie z największą bronią Bublika - serwisem. Kazach posłał tylko pięć asów, a przy własnym podaniu zdobył ledwie 52 proc. rozegranych punktów. Włoch w ciągu 67 minut rywalizacji uzyskał aż pięć przełamań i to pozwoliło mu odnieść zwycięstwa.

Dla 29-latka z Ascoli to trzeci w karierze awans do ćwierćfinału turnieju rangi ATP Tour. Aktualnie w światowym rankingu zajmuje 71. miejsce. Najwyżej, 70., był w grudniu. Z Hurkaczem w głównym cyklu zmierzy się po raz drugi. W sierpniu 2018 roku nie dokończył meczu przeciw Polakowi w I rundzie US Open, kreczując w czwartym secie.

Hurkacz i Travaglia nie będą mieć wiele czasu na odpoczynek. Pojedynek o półfinał rozegrają jeszcze w piątek. Wszystko dlatego, że w czwartek na kortach w Melbourne nie odbył się żaden mecz i tenisiści najpierw musieli nadrobić zaległości, rozgrywając przełożone z poprzedniego dnia spotkania III rundy, a następnie przystąpią do rywalizacji w planowych ćwierćfinałach.

W ćwierćfinale jest też deblowy partner Hurkacza w Great Ocean Road Open, Jannik Sinne . Włoch w piątek wygrał 7:6(6), 6:2 z Aljazem Bedene. Tym samym w 1/4 finału dojdzie do konfrontacji dwóch młodych tenisistów - rywalem 19-letniego Sinnera będzie liczący sobie 21 lat Miomir Kecmanović, który po ponad trzygodzinnej walce ograł Salvatore Caruso.

Rozstawiony z numerem drugim Karen Chaczanow wygrał 6:3, 7:6(5) z Kevinem Andersonem. Kolejnym przeciwnikiem Rosjanina będzie Botic van de Zandschulp. Holender, pogromca Kamila Majchrzaka z II rundy, sprawił niespodziankę i pokonał Reilly'ego Opelkę, turniejową "szóstkę".

Carlos Alcaraz, który w środę wyeliminował najwyżej rozstawionego Davida Goffina, przegrał 6:7(3), 3:6 z Thiago Monteiro. Brazylijczyk o półfinał zagra z Jordanem Thompsonem. Oznaczony numerem 11. Australijczyk ograł 6:4, 6:4 Mario Vilellę.

Great Ocean Road Open, Melbourne (Australia)