Bolesna porażka Andżeliki Kerber w Australian Open. Demonstracja mocy wielkich mistrzyń

Niemiecka tenisistka Andżelika Kerber doznała bolesnej porażki i szybko pożegnała się z wielkoszlemowym Australian Open 2021. W ekspresowym tempie poniedziałkowe mecze wygrały Japonka Naomi Osaka i Amerykanka Serena Williams.

Andżelika Kerber Getty Images / Tim Clayton/Corbis / Na zdjęciu: Andżelika Kerber
Andżelika Kerber (WTA 25) nie będzie miało wspominać występu w Australian Open 2021. Mistrzyni imprezy z 2016 roku odpadła już w I rundzie. W poniedziałek przegrała 0:6, 4:6 z Bernardą Perą (WTA 66). W pierwszym secie Niemka zdobyła tylko osiem punktów. W drugiej partii dwa razy oddała podanie i przegrywała 0:3. Zbliżyła się na 2:3, ale całości strat nie odrobiła. W 10. gemie Pera zniwelowała trzy break pointy przy 0-40. Spotkanie zakończył bekhendowy błąd Kerber.

W ciągu 70 minut Kerber popełniła siedem podwójnych błędów i w sumie 25 niewymuszonych. Posłała tylko siedem kończących uderzeń. Pera miała 26 piłek wygranych bezpośrednio i 23 pomyłki. Amerykanka obroniła dwa z trzech break pointów, a sama wykorzystała pięć z 11 szans na przełamanie.

Naomi Osaka (WTA 3) w 68 minut wygrała 6:1, 6:2 z Anastazją Pawluczenkową (WTA 39). Japonka zdobyła 22 z 27 punktów przy swoim pierwszym podaniu i zamieniła na przełamanie pięć z siedmiu okazji. W II rundzie czeka ją starcie z Caroline Garcią (WTA 43), która pokonała 7:6(6), 6:3 Polonę Hercog (WTA 51). Francuzka obroniła piłkę setową w tie breaku pierwszego seta.

Serena Williams (WTA 11) w 56 minut rozbiła 6:1, 6:1 Laurą Siegemund (WTA 49). Amerykanka zgarnęła 54 z 77 rozegranych punktów. Wykorzystała sześć z dziewięciu szans na przełamanie. Kolejną rywalką zdobywczyni 23 wielkoszlemowych tytułów w singlu będzie Nina Stojanović (WTA 99), która pokonała 6:3, 6:4 Irinę-Camelię Begu (WTA 74). W ciągu godziny i 43 minut Serbka obroniła osiem z 10 break pointów.

Venus Williams (WTA 81) pokonała 7:5, 6:2 Kirsten Flipkens (WTA 90). Amerykanka zdobyła 29 z 36 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała cztery z 11 break pointów. W II rundzie była liderka rankingu zmierzy się z Sarą Errani (WTA 134), która zwyciężyła 2:6, 6:4, 6:4 Qiang Wang (WTA 34). Włoszka w trzecim secie od 1:4 wywalczyła pięć gemów z rzędu.

Zarina Dijas (WTA 83) wygrała 6:2, 7:5 z Tamarą Zidansek (WTA 91). W drugim secie Kazaszka wróciła ze stanu 1:4. W ciągu 81 minut zgarnęła 29 z 35 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Kolejną jej rywalką będzie Pera. Rebecca Marino (WTA 317) zwyciężyła 6:0, 7:6(9) Kimberly Birrell (WTA 739). W zaciętym drugim secie Kanadyjka miała po dwie piłki meczowe w 10. i 12. gemie. W tie breaku odparła piłkę setową i awans zapewniła sobie w sumie za ósmym meczbolem.