Koniec zwycięskiej passy. Hubert Hurkacz bez prezentu na urodziny

Obchodzący w czwartek 24. urodziny Hubert Hurkacz zakończył zmagania w wielkoszlemowym Australian Open 2021. Polski tenisista i jego kanadyjski partner Felix Auger-Aliassime przegrali w I rundzie zawodów debla.

Rafał Smoliński
Hubert Hurkacz i Felix Auger-Aliassime Getty Images / Jean Catuffe / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz i Felix Auger-Aliassime
Para Hubert Hurkacz i Felix Auger-Aliassime dała znać o sobie w zeszłym roku, gdy w wielkim stylu wygrała halowe zawody ATP Masters 1000 w Paryżu. Polak i jego partner zdecydowali się na wspólny występ w wielkoszlemowym Australian Open 2021. Ich świetną passę zakończyli jednak już w I rundzie bracia Ken i Neal Skupscy.

Brytyjczycy rozegrali bardzo dobre spotkanie. W ciągu 66 minut nie musieli bronić żadnego break pointa. W partii otwarcia zaatakowali w czwartym gemie, gdy podawał Auger-Aliassime. Przełamanie okazało się decydujące, a set zakończył się wynikiem 6:3.

W drugiej odsłonie bracia Skupscy grali znakomicie przy serwisie Hurkacza. Kanadyjski partner nie pomagał wrocławianinowi przy siatce, dlatego rywale uzyskali dwa przełamania. Przy stanie 5:1 mieli piłkę meczową, ale Auger-Aliassime uratował podanie. Nie przeszkodziło to jednak parze numer 16 dopiąć swego po zmianie stron.

Skupscy wygrali ostatecznie 6:3, 6:2. W drugiej fazie ich przeciwnikami będą Argentyńczycy Guillermo Coria i Diego Schwartzman lub Australijczyk John Millman i Brazylijczyk Thiago Monteiro.

Dla Hurkacza to koniec startu w wielkoszlemowym Australian Open 2021. Wcześniej nasz reprezentant bez powodzenia startował w singlu, w którym odpadł już w pierwszej fazie. Natomiast Auger-Aliassime zagra w piątek o 1/8 finału ze swoim rodakiem Denisem Shapovalovem.

Australian Open, Melbourne (Australia)
Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 71,5 mln dolarów australijskich
czwartek, 11 lutego

I runda gry podwójnej mężczyzn:

Ken Skupski (Wielka Brytania, 16) / Neal Skupski (Wielka Brytania, 16) - Hubert Hurkacz (Polska) / Felix Auger-Aliassime (Kanada, 16) 6:3, 6:2