Iga Świątek i Łukasz Kubot zakończyli udział w Australian Open. Polska para wysoko przegrała w mikście

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images /  Cameron Spencer / Na zdjęciu: Iga Świątek i Łukasz Kubot
Getty Images / Cameron Spencer / Na zdjęciu: Iga Świątek i Łukasz Kubot

Iga Świątek i Łukasz Kubot odpadli w II rundzie turnieju miksta wielkoszlemowego Australian Open 2021. We wtorek polski duet w dwóch setach przegrał z Hayley Carter i Sanderem Gille'em.

Po porażkach w swoich koronnych konkurencjach, singlu i deblu, Iga Świątek i Łukasz Kubot pozostali w Melbourne, by występować w grze mieszanej. W zmaganiach w tej specjalności doszli do II rundy. We wtorek, w meczu o ćwierćfinał, ulegli 4:6, 1:6 Amerykance Hayley Carter i Sanderowi Gille'owi z Belgii.

Polacy od początku mieli kłopoty z narzucaniem rywalom własnych warunków. Już w drugim gemie Kubot został przełamany. Tę stratę nasi reprezentanci szybko odrobili, odbierając podanie Carter. Kolejnej już się nie udało.

W dziewiątym gemie lubinianin znów znalazł się w trudnej sytuacji przy własnym serwisie. Na tablicy rezultatów pojawił się wynik 0-40, a to oznaczało setbole dla Carter i Gille'a. Pierwszego Kubot obronił podaniem, ale przy drugim Belg posłał znakomity return, a Polak zepsuł półwoleja.

W drugiej partii polski duet nie nawiązał walki. Ponownie, przy stanie 0:1, Kubot oddał serwis. Następnie, po wspaniałym returnie Carter, przełamana została Świątek. Tym samym Amerykanka i Belg objęli prowadzenie 5:0, a po chwili zakończyli spotkanie.

Mecz trwał 59 minut. W tym czasie Świątek i Kubot zaserwowali dwa asy (rywale pięć), czterokrotnie zostali przełamani, wykorzystali jednego z dwóch break pointów i łącznie zdobyli 35 punktów, o 22 mniej od przeciwników.

Carter i Gille w ćwierćfinale zagrają z Australijczykami Samanthą Stosur i Matthew Ebdenem bądź z brazylijską parą Luisa Stefani / Bruno Soares.

Iga Świątek pogratulowała rywalce jubileuszu. "Dzielenie z tobą kortu to wielka przyjemność"

Australian Open , Australia (Melbourne) Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 71,5 mln dolarów australijskich wtorek, 16 lutego

II runda gry mieszanej:

Hayley Carter (USA, Alt) / Sander Gille (Belgia, Alt) - Iga Świątek (Polska) / Łukasz Kubot (Polska) 6:4, 6:1

Naomi Osaka znokautowała rewelację Australian Open. Japonka przerwała piękny sen artystki z Tajwanu

Czy Iga Świątek i Łukasz Kubot powinni częściej występować w mikście?