Wspaniały rewanż Magdaleny Fręch. Dwie Polki w głównej drabince turnieju w Lyonie

Nie tylko Katarzyna Kawa weźmie udział w turnieju WTA 250 w Lyonie. Dołączyła do niej Magdalena Fręch, która wzięła rewanż na bułgarskiej tenisistce Wiktorii Tomowej i przeszła kwalifikacje.

Magdalena Fręch PAP / Andrzej Grygiel / Na zdjęciu: Magdalena Fręch
Katarzyna Kawa miała zapewnione miejsce w głównej drabince turnieju w Lyonie. W I rundzie jej przeciwniczką będzie Belgijka Greet Minnen. Magdalena Fręch (WTA 161) wzięła udział w dwustopniowych kwalifikacjach. W sobotę oddała dwa gemy Serbce Oldze Danilović. W niedzielę pokonała 6:4, 6:4 Wiktorię Tomową (WTA 139).

W pierwszym secie Tomowa z 1:3 wyrównała na 3:3. Końcówka należała do Fręch, która zdobyła trzy z czterech kolejnych gemów. W drugiej partii Bułgarka obroniła trzy meczbole i z 2:5 zbliżyła się na 4:5. Polka pozwoliła rywalce się wyszumieć i awans do głównej drabinki zwieńczyła przełamaniem. Wykorzystała piątą piłkę meczową.

W trwającym 92 minuty meczu Fręch zdobyła 25 z 33 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Cztery razy została przełamana, a sama wykorzystała sześć z 16 break pointów. Polka zdobyła o 10 punktów więcej od Tomowej (71-61).

Tenisistki te po raz drugi zmierzyły się w Lyonie. Przed rokiem los skojarzył je w I rundzie turnieju głównego. Zwyciężyła wtedy Tomowa 7:5, 6:7(5), 6:4.

Tym razem w I rundzie Fręch trafi na rozstawioną z numerem drugim Francuzkę Fionę Ferro.

Open 6eme Sens - Metropole de Lyon, Lyon (Francja)