ATP Marsylia: w poniedziałek wygrywali młodzi. Znakomita końcówka Jannika Sinnera

19-letni Jannik Sinner po prawie trzygodzinnym meczu pokonał w trzech setach Gregoire'a Barrere'a w I rundzie rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP 250 w Marsylii. Wygrali także 20-letni Hugo Gaston i Emil Ruusuvuori, 21-latek.

Marcin Motyka
Jannik Sinner PAP/EPA / OMER MESSINGER / Na zdjęciu: Jannik Sinner
Jannikowi Sinnerowi wróży się świetlaną przyszłość. 19-latek aktualnie zajmuje 34. miejsce w rankingu ATP i jest jedynym nastolatkiem w notowanym czołowej "100". Wyróżnia się potencjałem, już bardzo dużymi umiejętnościami, a w poniedziałek musiał wykazać się również odpornością psychiczną.

W I rundzie turnieju ATP w Marsylii Sinner stoczył niesamowity bój z Gregoire'em Barrere'em. Ostatecznie, po dwóch godzinach i 51 minutach zaciętej rywalizacji, pokonał Francuza 7:6(3), 6:7(5), 7:5, choć w decydującym secie przegrywał 4:5 ze stratą przełamania i był o trzy punkty od porażki.

Rozstawiony z numerem piątym Włoch w II rundzie zmierzy się z kolejnym Francuzem, Hugo Gastonem. 20-latek z Tuluzy wygrał 3:6, 6:4, 6:1 z Dennisem Novakiem i wywalczył pierwsze zwycięstwo w głównym cyklu od zeszłorocznego Rolanda Garrosa.

Inauguracyjny dzień imprezy w Marsylii był udany dla tenisistów młodego pokolenia. Wygraną odniósł również Emil Ruusuvuori. 21-letni Fin wyeliminował oznaczonego numerem ósmym Yoshihito Nishiokę, który z powodu choroby skreczował przy stanie 6:2, 4:2.

W poniedziałek rozegrano także decydujące mecze kwalifikacji. Miejsca w głównej drabince wywalczyli Arthur Rinderknech, Constant Lestienne, Matthew Ebden i Alex Molcan.