Mistrzyni z Katowic z awansem w Guadalajarze. Trudna przeprawa Marie Bouzkovej

W Guadalajarze (WTA 250) Anna Karolina Schmiedlova, mistrzyni turnieju w Katowicach sprzed lat, wyeliminowała jedną z rozstawionych tenisistek. Awans po trudnym boju wywalczyła Czeszka Marie Bouzkova (nr 2).

Anna Karolina Schmiedlova PAP/EPA / MIGUEL SIERRA / Na zdjęciu: Anna Karolina Schmiedlova
W poniedziałek rozpoczął się turniej w Guadalajarze, który po raz pierwszy odbywa się w ramach głównego cyklu. W 2019 roku był to challenger (WTA 125K series). W ubiegłym sezonie impreza nie została rozegrana z powodu pandemii COVID-19. Pierwszego dnia z rywalizacją pożegnała się rozstawiona z numerem piątym Nao Hibino (WTA 79). Japonka przegrała 1:6, 5:7 z Anną Karoliną Schmiedlovą (WTA 117).

W ciągu 81 minut Słowaczka cztery razy oddała podanie, a sama wykorzystała siedem z 18 break pointów. Schmiedlova w swoim dorobku ma trzy tytuły WTA. Pierwszy zdobyła w 2015 roku w Katowicach. Kolejną jej rywalką będzie Meksykanka Renata Zarazua, pogromczyni Katarzyny Kawy.

Na starcie jest Marie Bouzkova (WTA 50), która dwa lata temu doszła w Guadalajarze do finału. Czeszka została rozstawiona z numerem drugim. Na początek zwyciężyła 6:3, 2:6, 6:3 Irinę Barę (WTA 132) w godzinę i 52 minuty. W spotkaniu miało miejsce 11 przełamań, z czego sześć dla Bouzkovej.

W II rundzie Czeszkę czeka starcie z Mihaelą Buzarnescu (WTA 136), która wygrała 7:6(4), 6:7(5), 6:2 z Coco Vandeweghe (WTA 228) po dwóch godzinach i 59 minutach. W pierwszym secie Amerykanka z 0:4 wyszła na 5:4, by zmarnować dwie piłki setowe. W drugiej partii prowadziła 4:1, a następnie 5:3, ale dopiero w tie breaku doprowadziła do decydującej odsłony. W niej wyraźnie lepsza była Rumunka, która odskoczyła na 4:0 i nie oddała przewagi dwóch przełamań.

Danka Kovinić (WTA 84) zwyciężyła 3:6, 6:4, 7:5 Warwarę Graczewą (WTA 94). Czarnogórka odrodziła się ze stanu 3:6, 2:4. W decydującej odsłonie od 5:3 straciła dwa gemy marnując dwie piłki meczowe, ale ostatecznie skruszyła opór Rosjanki. Astra Sharma (WTA 137) wygrała 2:6, 6:2, 7:6(2) z Harriet Dart (WTA 153). Australijka obroniła piłkę meczową w 10. gemie trzeciego seta.

Mihaela Buzarnescu (Rumunia) - Coco Vandeweghe (USA) 7:6(4), 6:7(5), 6:2
Astra Sharma (Australia, Q) - Harriet Dart (Wielka Brytania, LL) 2:6, 6:2, 7:6(2)
Elisabetta Cocciaretto (Włochy, Q) - Xiyu Wang (Chiny) 6:4, 6:4
Lauren Davis (USA, Q) - Anna-Lena Friedsam (Niemcy) 7:5, 6:4

Czy Anna Karolina Schmiedlova awansuje do ćwierćfinału turnieju WTA w Guadalajarze?