Dobry dzień Słowaczek w Monterrey. Lauren Davis skruszyła opór Egipcjanki

Dwie Słowaczki zameldowały się w kolejnej rundzie turnieju WTA 250 w Monterrey. Amerykanka Lauren Davis uporała się z Egipcjanką Mayar Sherif.

Anna Karolina Schmiedlova PAP/EPA / MIGUEL SIERRA / Na zdjęciu: Anna Karolina Schmiedlova
Pierwszego dnia turnieju w Monterrey z dobrej strony pokazała się Anna Karolina Schmiedlova (WTA 111). Słowaczka od 2:3 zdobyła 10 z 11 kolejnych gemów i wygrała 6:4, 6:0 z Katie Boulter (WTA 318). W ciągu 84 minut tenisistka z Bratysławy obroniła dwa z trzech break pointów, a sama wykorzystała pięć z dziewięciu szans na przełamanie.

Kolejną rywalką mistrzyni turnieju w Katowicach z 2015 roku będzie Jasmine Paolini (WTA 100), która zwyciężyła 3:6, 6:2, 6:3 Nao Hibino (WTA 81). W ciągu godziny i 54 minut Japonka wykorzystała tylko trzy z ośmiu break pointów. Włoszka zamieniła na przełamanie pięć z siedmiu okazji. Nina Stojanović (WTA 95) wróciła z 0:3 w pierwszym secie i pokonała 6:3, 6:2 Martinę Trevisan (WTA 89).

Viktoria Kuzmova (WTA 104) rozbiła 6:3, 6:1 Caroline Dolehide (WTA 155). W ciągu 66 minut Słowaczka zgarnęła 23 z 30 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Odparła dwa break pointy i zaliczyła cztery przełamania. Ann Li (WTA 72) zdobyła 32 z 39 piłek przy własnym pierwszym serwisie i pokonała 6:3, 7:5 Arantxę Rus (WTA 82).

Lauren Davis (WTA 79) zwyciężyła 1:6, 6:2, 6:3 Mayar Sherif (WTA 121). W ciągu godziny i 41 minut Egipcjanka zaserwowała osiem asów, ale w drugim i trzecim secie została przełamana trzy razy. Leylah Annie Fernandez (WTA 88) wygrała 6:3, 6:2 z Coco Vandeweghe (WTA 230). W trwającym 61 minut spotkaniu Kanadyjka zaserwowała pięć asów i wywalczyła 32 z 36 punktów przy swoim pierwszym podaniu.

Tamara Zidansek (WTA 93) pokonała 7:6(8), 6:3 Renatę Zarazuę (WTA 144). W pierwszym secie Słowenka z 1:3 wyszła na 5:3, by stracić trzy kolejne gemy. Po obronie piłki setowej doprowadziła do tie breaka, a w nim odparła jeszcze jedną. Seta zakończyła za piątym setbolem. W drugiej partii Zidansek od 1:2 zdobyła pięć z sześciu kolejnych gemów.

Nina Stojanović (Serbia) - Martina Trevisan (Włochy) 6:3, 6:2

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Anna Karolina Schmiedlova awansuje do ćwierćfinału turnieju w Monterrey?