Pogrom faworytek w Monterrey. Eugenie Bouchard nie powtórzy dobrego wyniku z Guadalajary

Dwie najwyżej rozstawione tenisistki szybko pożegnały się z imprezą WTA 250 w Monterrey. Po dobrym starcie w Guadalajarze, Eugenie Bouchard nie zaliczy do udanych drugiego turnieju w Meksyku.

Sloane Stephens PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Sloane Stephens
Drugi dzień turnieju w Monterrey obfitował w zaskakujące rozstrzygnięcia. Najwyżej rozstawiona Sloane Stephens (WTA 48) przegrała 2:6, 2:6 z Kristiną Kucovą (WTA 151). W drugim secie Amerykanka od 2:0 straciła sześć gemów z rzędu. W ciągu 70 minut mistrzyni US Open 2017 siedem razy oddała podanie. Stephens pozostaje bez wygranego meczu w tym roku (0-4). Kolejną rywalką Kucovej będzie Kanadyjka Leylah Annie Fernandez (WTA 88).

Szybko odpadła również rozstawiona z numerem drugim Nadia Podoroska (WTA 47), która uległa 4:6, 4:6 Annie Kalinskiej (WTA 130). W ciągu 94 minut Rosjanka zdobyła 30 z 42 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała cztery z 11 break pointów. W II rundzie czeka ją starcie z Serbką Niną Stojanović (WTA 95).

W ubiegłym tygodniu Eugenie Bouchard (WTA 116) osiągnęła finał w Guadalajarze. W Monterrey Kanadyjka odpadła w I rundzie po porażce 5:7, 6:7(3) z Lin Zhu (WTA 101). W trwającym dwie godziny i osiem minut meczu finalistka Wimbledonu 2014 zamieniła na przełamanie tylko cztery z 15 szans, a własne podanie oddała pięć razy. W pierwszym secie nie wykorzystała prowadzenia 5:2.

W starciu Brytyjek Heather Watson (WTA 65) roztrwoniła prowadzenie 5:2 w drugim secie i przegrała 4:6, 6:7(1) z Harriet Dart (WTA 153). Saisai Zheng (WTA 52) pokonała 6:3, 7:5 Warwarę Graczewą (WTA 94). W drugim secie Rosjanka z 1:5 wyrównała na 5:5 po obronie piłki meczowej, ale dwa kolejne gemy padły łupem Chinki.

Sara Sorribes (WTA 57) zwyciężyła 5:7, 6:2, 6:4 Łesię Curenko (WTA 141). W trzecim secie Ukrainka z 0:3 wyrównała na 4:4, ale w końcówce Hiszpanka skruszyła jej opór. W trwającym dwie godziny i 53 minuty meczu było 16 przełamań, z czego dziewięć dla tenisistki z Półwyspu Iberyjskiego. Anna Blinkowa (WTA 71) przegrała 4:6, 4:6 z Viktoriją Golubić (WTA 102). W ciągu godziny i 52 minut Rosjanka popełniła 11 podwójnych błędów.

Kaja Juvan (WTA 91) pokonała 6:4, 6:4 Marię Camilę Osorio Serrano (WTA 187). W pierwszym secie Słowenka wróciła ze stanu 1:3. W trwającym godzinę i 41 minut spotkaniu zaserwowała cztery asy i wykorzystała pięć z 12 break pointów. Kolejną jej rywalką będzie Sorribes.

Anna Kalinska (Rosja, Q) - Nadia Podoroska (Argentyna, 2) 6:4, 6:4
Harriet Dart (Wielka Brytania, LL) - Heather Watson (Wielka Brytania, 5) 6:4, 7:6(1)
Viktorija Golubić (Szwajcaria, Q) - Anna Blinkowa (Rosja, 6) 6:4, 6:4
Lin Zhu (Chiny) - Eugenie Bouchard (Kanada) 7:5, 7:6(3)
Kaja Juvan (Słowenia, Q) - Maria Camila Osorio Serrano (Kolumbia, Q) 6:4, 6:4

Czy w 2021 roku Sloane Stephens wygra turniej WTA?