Simona Halep długo szukała sposobu na Francuzkę. Niezwykłe emocje w meczu Aryny Sabalenki

Rumunka Simona Halep długo nie mogła znaleźć sposobu na Caroline Garcię, ale w trzecim secie nie dała Francuzce szans w turnieju tenisowym WTA 1000 w Miami. Ogromne emocje były w meczu Białorusinki Aryny Sabalenki.

Simona Halep PAP/EPA / DAVE HUNT / Na zdjęciu: Simona Halep
Simona Halep (WTA 3) rozpoczęła dziewiąty występ w imprezie w Miami. Najdalej doszła w niej do półfinału (2015, 2019). Tenisistka z Konstancy nie miała łatwej przeprawy z Caroline Garcią (WTA 51). Rumunka przegrywała 3:6, 1:3, aby zwyciężyć Francuzkę 3:6, 6:4, 6:0.

W trzecim secie Halep straciła tylko dziewięć punktów. W trwającym godzinę i 48 minut meczu wykorzystała pięć z 10 break pointów. Rumunka podwyższyła na 7-1 bilans spotkań z Garcią. Francuzka jedyny raz lepsza była w 2017 roku w finale turnieju w Pekinie.

Niezwykłych emocji dostarczyło spotkanie Aryny Sabalenki (WTA 8) z Cwetaną Pironkową (WTA 131). Białorusinka zwyciężyła 0:6, 6:3, 7:6(9). Tenisistka z Mińska najpierw odrodziła się ze stanu 0:6, 1:3. W pierwszym secie zdobyła tylko 14 punktów. Z prawdziwych tarapatów wyszła w trzeciej partii. Przegrywała 2:5, aby cieszyć się z awansu w tie breaku, w którym obroniła dwie piłki meczowe.

Petra Kvitova (WTA 10) w 64 minuty rozbiła 6:0, 6:4 Alize Cornet (WTA 61). Pierwszy set był totalną dominacją Czeszki (zdobyła w nim 24 z 27 rozegranych punktów). W drugiej partii Francuzka stawiła jej opór. Dwukrotna mistrzyni Wimbledonu prowadziła 5:2, by stracić dwa kolejne gemy. Awans przypieczętowała za czwartą piłką meczową. Kolejną rywalką Kvitovej będzie Johanna Konta, pogromczyni Magdy Linette.

Marketa Vondrousova (WTA 20) pokonała 6:4, 6:4 Qiang Wang (WTA 38). W ciągu 80 minut Czeszka zdobyła 28 z 37 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obie tenisistki miały po sześć break pointów. Finalistka Rolanda Garrosa 2019 dwa razy straciła serwis, a sama uzyskała cztery przełamania. W III rundzie czeka ją starcie z Belindą Bencić.

Weronika Kudermetowa (WTA 37) wywalczyła 23 z 25 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wygrała 6:3, 6:2 z Danielle Collins (WTA 40). W III rundzie Rosjanka będzie rywalką Sabalenki. Anastasija Sevastova (WTA 57) zwyciężyła 1:6, 6:2, 6:3 Cori Gauff (WTA 36). W trzecim secie Łotyszka odrodziła się ze stanu 1:3, 15-40. Następną jej przeciwniczką będzie Halep.

Miami Open, Miami (USA)
WTA 1000, kort twardy (Laykold), pula nagród 3,343 mln dolarów
czwartek, 25 marca

II runda gry pojedynczej:

Simona Halep (Rumunia, 3) - Caroline Garcia (Francja) 3:6, 6:4, 6:0
Aryna Sabalenka (Białoruś, 7) - Cwetana Pironkowa (Bułgaria, Q) 0:6, 6:3, 7:6(9)
Petra Kvitova (Czechy, 9) - Alize Cornet (Francja) 6:0, 6:4
Marketa Vondrousova (Czechy, 19) - Qiang Wang (Chiny) 6:4, 6:4
Anastasija Sevastova (Łotwa) - Cori Gauff (USA, 31) 1:6, 6:2, 6:3
Weronika Kudermetowa (Rosja, 32) - Danielle Collins (USA) 6:3, 6:2