Maratony wielkoszlemowych mistrzyń w Miami. Sofia Kenin za burtą

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / ALI HAIDER / Na zdjęciu: Garbine Muguruza
PAP/EPA / ALI HAIDER / Na zdjęciu: Garbine Muguruza

Kanadyjka Bianca Andreescu i Hiszpanka Garbine Muguruza stoczyły trzysetowe batalie w turnieju WTA 1000 w Miami. Z rywalizacją pożegnała się Amerykanka Sofia Kenin.

Dwie wielkoszlemowe mistrzynie napotkały twardy opór rywalek w III rundzie imprezy w Miami. Bianca Andreescu (WTA 9) zwyciężyła 7:6(4), 6:7(2), 6:4 Amandę Anisimovą (WTA 32) po dwóch godzinach i 44 minutach. Amerykanka z 6:7, 0:2 doprowadziła do trzeciej partii. W niej miało miejsce jedno przełamanie, które kanadyjska mistrzyni US Open 2019 uzyskała na 3:2.

Andreescu zdobyła 46 z 59 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Dwa razy została przełamana, a sama wykorzystała trzy z 17 break pointów. Dla Kanadyjki jest to drugi występ w Miami. Awansując do 1/8 finału wyrównała swój wynik z 2019 roku. Dla Anisimovej był to czwarty start na Florydzie i po raz pierwszy doszła do III rundy.

Kolejną rywalką Andreescu będzie Garbine Muguruza (WTA 13), która wygrała 4:6, 6:3, 6:4 z Anną Kalinską (WTA 115). Hiszpanka wróciła ze stanu 0:3 w trzecim secie. W trwającym dwie godziny i 41 minut meczu była liderka rankingu zniwelowała osiem z 11 break pointów i zamieniła na przełamanie cztery z dziewięciu okazji. Dla triumfatorki Rolanda Garrosa 2016 i Wimbledonu 2017 jest to dziewiąty start w Miami i po raz szósty zameldowała się w IV rundzie. W ćwierćfinale jeszcze tutaj nie grała.

Sofia Kenin (WTA 4) przegrała 4:6, 6:4, 4:6 z Ons Jabeur (WTA 30). Amerykanka roztrwoniła prowadzenie 3:1 w trzecim secie. W ciągu godziny i 47 minut Tunezyjka zaserwowała 11 asów i zdobyła 31 z 42 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała cztery z pięciu break pointów i odniosła piąte zwycięstwo nad tenisistką z Top 10 rankingu.

Elise Mertens (WTA 17) pokonała 6:2, 0:6, 6:2 Anett Kontaveit (WTA 24). W ciągu godziny i 47 minut Belgijka popełniła 10 podwójnych błędów, ale też wykorzystała pięć z sześciu break pointów. Jest to dla niej trzeci występ w Miami i po raz pierwszy doszła do IV rundy. Kontaveit dwa lata temu dotarła na Florydzie do półfinału.

Miami Open, Miami (USA) WTA 1000, kort twardy (Laykold), pula nagród 3,343 mln dolarów niedziela, 28 marca

III runda gry pojedynczej:

Bianca Andreescu (Kanada, 8) - Amanda Anisimova (USA, 28) 7:6(4), 6:7(2), 6:4 Garbine Muguruza (Hiszpania, 12) - Anna Kalinska (Rosja, WC) 4:6, 6:3, 6:4 Elise Mertens (Belgia, 16) - Anett Kontaveit (Estonia, 22) 6:2, 0:6, 6:2 Ons Jabeur (Tunezja, 27) - Sofia Kenin (USA, 4) 6:4, 4:6, 6:4

Program i wyniki turnieju kobiet

Czytaj także: Iga Świątek i Bethanie Mattek-Sands robią furorę w deblu. Odprawiły świetne Chinki Ashleigh Barty i Wiktoria Azarenka górą w starciach wielkoszlemowych mistrzyń. Zmierzą się w kolejnej rundzie

Kto awansuje do ćwierćfinału turnieju w Miami?