Ashleigh Barty i Wiktoria Azarenka górą w starciach wielkoszlemowych mistrzyń. Zmierzą się w kolejnej rundzie

Ashleigh Barty i Wiktoria Azarenka wygrały starcia wielkoszlemowych mistrzyń w turnieju WTA 1000 w Miami. Australijka i Białorusinka zmierzą się w kolejnej rundzie.

Wiktoria Azarenka PAP/EPA / RHONA WISE / Na zdjęciu: Wiktoria Azarenka
W poprzedniej rundzie Ashleigh Barty miała ogromne kłopoty. Wróciła w trzecim secie z 2:5, obroniła piłkę meczową i skruszyła opór Kristiny Kucovej. Tym razem Australijce poszło łatwiej, choć rywalka była z dużo wyższej półki. W sobotę w Miami doszło do starcia wielkoszlemowych mistrzyń. Barty pokonała 6:3, 6:2 Jelenę Ostapenko (WTA 54).

W drugim secie liderka rankingu od 0:2 zdobyła sześć gemów z rzędu. W trwającym 69 minut meczu Australijka obroniła cztery z pięciu break pointów i uzyskała cztery przełamania. Barty podwyższyła na 3-1 bilans spotkań z Ostapenko.

W innym meczu z udziałem wielkoszlemowych triumfatorek, Wiktoria Azarenka (WTA 15) wygrała 7:5, 6:2 z Andżeliką Kerber (WTA 26). W pierwszym secie Białorusinka wróciła ze stanu 1:4. W ciągu 91 wykorzystała sześć z 15 break pointów. Niemka popełniła osiem podwójnych błędów. Azarenka podwyższyła na 9-1 bilans meczów z Kerber. Po raz drugi trafiły na siebie w Miami. W 2016 roku w półfinale Białorusinka zwyciężyła 6:2, 7:5.

Barty i Azarenka zmierzą się o ćwierćfinał. Będzie to ich trzecie spotkanie. W Tokio (2018) z wygranej cieszyła się Białorusinka. W Pucharze Federacji (2019) lepsza okazała się Australijka. Obie tenisistki są mistrzyniami imprezy w Miami. Azarenka triumfowała w niej trzy razy (2009, 2011, 2016). Na Barty nie było mocnych w 2019 roku.

Elina Switolina (WTA 5) zwyciężyła 7:6(1), 6:4 Jekaterinę Aleksandrową (WTA 34). W pierwszym secie Rosjanka z 3:5 wyszła na 6:5, ale straciła 11 z 12 kolejnych punktów. W drugiej partii Ukrainka od 3:1 straciła dwa gemy, ale zdobyła trzy z czterech następnych. W ciągu 97 minut obie tenisistki miały po dziewięć break pointów. Switolina trzy razy oddała podanie, a sama uzyskała cztery przełamania.

Program i wyniki turnieju kobiet

Iga Świątek opowiedziała o swoim idolu. "Jego koszulka z autografem wisi u mnie na ścianie"

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Kto awansuje do ćwierćfinału turnieju w Miami?