Trwa niebywała seria Naomi Osaki. Pogromczyni Igi Świątek zatrzymana

Naomi Osaka bez problemów zameldowała się w kolejnej rundzie turnieju WTA 1000 w Miami. Trwa niebywała seria zwycięstw japońskiej tenisistki. Dobiegł końca marsz pogromczyni Igi Świątek.

Naomi Osaka Getty Images / Michele Eve Sandberg/Icon Sportswire / Na zdjęciu: Naomi Osaka
Naomi Osaka (WTA 2) notuje najlepszy występ w Miami. Wcześniej najdalej dotarła do III rundy. Teraz jest już w ćwierćfinale po zwycięstwie 6:3, 6:3 nad Elise Mertens (WTA 17). W pierwszym secie Japonka prowadziła 5:1, ale do zamknięcia go potrzebowała siedmiu setboli. W drugiej partii od 2:3 zdobyła cztery gemy z rzędu.

W ciągu 88 minut Mertens popełniła dziewięć podwójnych błędów. Osaka dwa razy oddała podanie, a sama wykorzystała pięć z 14 break pointów. Japonka podwyższyła na 3-1 bilans meczów z Belgijką. Następną przeciwniczką zdobywczyni czterech wielkoszlemowych tytułów będzie Greczynka Maria Sakkari.

Osaka jest niepokonana od 23 meczów. Od 2000 roku serię 23 z rzędu lub więcej wygranych spotkań miały jeszcze tylko Amerykanki Venus Williams i Serena Williams, Białorusinka Wiktoria Azarenka i Belgijka Justine Henin.

Anastasija Sevastova  (WTA 57) zatrzymała pogromczynię Igi Świątek. Łotyszka prowadziła 6:1, 3:0, by ostatecznie zwyciężyć 6:1, 7:5 Anę Konjuh (WTA 338). W trwającym godzinę i 44 minuty spotkaniu Chorwatka popełniła 11 podwójnych błędów. Sevastova zniwelowała 10 z 14 break pointów i zamieniła na przełamanie osiem z 16 szans.

Konjuh jest byłą tenisistką Top 10 rankingu. Chorwatka ma za sobą cztery operacje łokcia. Eliminując w Miami Madison Keys i Igę Świątek odniosła pierwsze od 2017 roku zwycięstwa nad rywalkami z czołowej "20".

Sevastova po raz pierwszy awansowała do ćwierćfinału w Miami. Łotyszka w 2018 roku doszła do półfinału US Open. Następną jej przeciwniczką będzie Elina Switolina.

Program i wyniki turnieju kobiet

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Naomi Osaka awansuje do półfinału turnieju w Miami?