Ashleigh Barty rozmontowała drugą Białorusinkę. Liderka rankingu coraz bliżej ponownego triumfu

Ashleigh Barty ma na swoim rozkładzie drugą Białorusinkę w turnieju WTA 1000 w Miami. Australijska tenisistka pozostaje w grze o drugi triumf na Florydzie.

Ashleigh Barty PAP/EPA / RHONA WISE / Na zdjęciu: Ashleigh Barty
Ashleigh Barty ma na swoim rozkładzie drugą Białorusinkę w turnieju WTA 100 w Miami. Australijka pozostaje w grze o drugi triumf na Florydzie. W III rundzie liderka rankingu wyeliminowała w trzech setach Wiktorię Azarenkę. Tym razem pokonała 6:4, 6:7(5), 6:3 Arynę Sabalenkę.

W pierwszym secie miało miejsce jedno przełamanie, które Barty uzyskała na 5:4. W drugiej partii obie tenisistki nie straciły serwisu. W tie breaku Australijka prowadziła 4-2, ale przegrała pięć z sześciu kolejnych punktów. W decydującej odsłonie znów przesądziło jedno przełamanie. Liderka rankingu zaliczyła je na 5:3. Jej łupem padło 12 z 13 ostatnich punktów.

W trwającym dwie godziny i 16 minut meczu Sabalenka zaserwowała 12 asów, ale miała również siedem podwójnych błędów. Barty obroniła siedem break pointów i wykorzystała dwie z czterech szans na przełamanie.

- Aryna zmusiła mnie do wydobycia z siebie wszystkiego, co najlepsze. Jest wyjątkową tenisistką i kimś, przed kim czuję respekt na korcie. Po prostu swoją grą sprawia, że czujesz się niekomfortowo, więc chodziło o to, aby to wytrzymać najlepiej, jak potrafię - powiedziała Barty cytowana przez wtatennis.com.

Barty w Miami jest niepokonana od 10 meczów. w 2019 roku triumfowała w tej imprezie. Australijka legitymuje się bilansem tegorocznych spotkań 12-2. Dla Sabalenki był to pierwszy ćwierćfinał na Florydzie. Dwa poprzednie starty (2018, 2019) zakończyła na II rundzie.

Australijka wyrównała na 3-3 bilans meczów z Sabalenką. Kolejną rywalką liderki Ukrainka Elina Switolina, z którą wygrała tylko jedno z sześciu dotychczasowych spotkań.