Zamieszanie w tenisie. Roland Garros ma zostać przełożony

Wielkoszlemowy Roland Garros 2021 nie zostanie rozegrany zgodnie z planem. Do takiej informacji dotarł największy sportowy dziennik we Francji - "L'Equipe".

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Iga Świątek, mistrzyni Roland Garros 2020 Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Iga Świątek, mistrzyni Roland Garros 2020
Dziennikarze poinformowali, że Francuska Federacja Tenisowa (FFT) zdecydowała się przełożyć Rolanda Garrosa 2021. Pierwotnie wielkoszlemowa impreza miała zostać rozegrana w dniach 23 maja - 6 czerwca. Teraz miałaby się rozpocząć 30 maja, natomiast ostatni finał (mężczyzn) odbyłby się 13 czerwca.

Prezes FFT postanowił znów zamieszać w kalendarzu rozgrywek. W zeszłym roku bez konsultowania się z władzami światowego tenisa przełożył paryski turniej na przełom września i października. Teraz chce opóźnić rozpoczęcie zmagań na kortach Rolanda Garrosa o tydzień.

Powodem tej decyzji jest sytuacja pandemiczna we Francji. Organizatorzy liczą, że do końca maja uda się znieść obostrzenia i kibice będą mogli pojawić się na trybunach. Zysk ze sprzedaży biletów czy możliwość zaprezentowania się sponsorów na terenie kortów to ważne źródło dochodów. Przekonano się o tym w zeszłym sezonie, dlatego działacze bardzo chcą zobaczyć fanów podczas turnieju.

Władze światowego tenisa (ITF, ATP i WTA) na razie nie potwierdziły doniesień "L'Equipe". Jeśli tak się stanie, to trzeba będzie podjąć decyzję ws. zawodów zaplanowanych na trawie. Być może odbędą się one w drugim tygodniu trwania Rolanda Garrosa (czyli zgodnie z planem) lub zostaną przełożone na inny termin. To drugie rozwiązanie może być kłopotliwe, ponieważ organizatorzy tych imprez (ATP Stuttgart, ATP/WTA Den Bosch i WTA Nottingham) już rozpoczęli przygotowania i kontraktowanie gwiazd.

Czytaj także:
ATP Marbella: dobry start rozstawionych Hiszpanów
ATP Cagliari: Taylor Fritz zadebiutował jako pierwsza rakieta USA

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: głośno o 12-latku. Zwróć uwagę na jego technikę


Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie
Czy Roland Garros powinien zostać przełożony?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×