Challenger Split: Kacper Żuk w II rundzie. Faworyt zszedł z kortu po 12 minutach

Kacper Żuk nie musiał we wtorek rozgrywać długiego spotkania w ramach I rundy zawodów ATP Challenger Tour na kortach ziemnych w Splicie. Najwyżej rozstawiony uczestnik turnieju zrezygnował z walki już po 12 minutach.
Rafał Smoliński
Kacper Żuk Materiały prasowe / LOTOS PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Kacper Żuk

Notowany na 221. miejscu w rankingu ATP Kacper Żuk rozgrywa pierwszy w sezonie turniej na mączce. Już w I rundzie tenisistę z Nowego Dworu Mazowieckiego czekał sprawdzian, bo wylosował Pedro Sousę (ATP 113). Portugalczyk został rozstawiony w Splicie z numerem pierwszym.

Interesująco zapowiadający się pojedynek zakończył się jednak już po 12 minutach. Sousa wywalczył akurat przełamanie na 2:1 i po rozegraniu zaledwie punktu w czwartym gemie podszedł do siatki, aby podziękować Polakowi za mecz. Sędziemu przekazał, że rezygnuje z powodu kontuzji i w taki sposób Żuk awansował do II rundy.

Kolejnym przeciwnikiem naszego reprezentanta będzie w czwartek grający z dziką kartą Chorwat Nino Serdarusić (ATP 304), który na inaugurację pokonał Brytyjczyka Jaya Clarke'a 7:6(1), 6:0.

Natomiast w środę do rywalizacji w Splicie przystąpią polscy debliści. Szymon Walków i Jan Zieliński zmierzą się z francuskim duetem Sadio Doumbia i Fabien Reboul.