Challenger Split: Kacper Żuk z kolejnym ćwierćfinałem. Polacy grają dalej w deblu

Kacper Żuk wygrał drugi mecz w zawodach ATP Challenger Tour na kortach ziemnych w Splicie. Również dwoma zwycięstwami w chorwackiej imprezie mogą się pochwalić debliści - Szymon Walków i Jan Zieliński.
Rafał Smoliński
Kacper Żuk Materiały prasowe / LOTOS PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Kacper Żuk

We wtorek Kacper Żuk (ATP 221) nie zmęczył się, bo jego rywal, Portugalczyk Pedro Sousa, skreczował już w czwartym gemie. W czwartek na drodze tenisisty z Nowego Dworu Mazowieckiego stanął Nino Serdarusić (ATP 304), który otrzymał od organizatorów dziką kartę.

Pierwszy set pojedynku był wyrównany. Najpierw swoje szanse miał Serdarusić, lecz nie wykorzystał break pointa w drugim i szóstym gemie. Potem przewagę osiągnął nasz reprezentant i to on zdobył kluczowe przełamanie. W dziewiątym gemie wypracował dwa break pointy, a Chorwat zepsuł smecz przy siatce. Po zmianie stron Żuk nie miał problemu z zakończeniem seta.

Druga partia już w pełni należała do Polaka. Serdarusić łatwo stracił podanie w trzecim gemie i nie był w stanie odrobić breaka. W siódmym gemie znów zepsuł smecz w nieodpowiednim momencie i ponownie przegrał własny serwis. 22-latek nie czekał i po zmianie stron zakończył trwający 74 minuty pojedynek wynikiem 6:4, 6:2.

Żuk po raz piąty w obecnym sezonie osiągnął ćwierćfinał zawodów rangi ATP Challenger Tour. W połowie marca dotarł nawet do finału halowej imprezy w Petersburgu, ale lepszy od niego okazał się Rosjanin Jewgienij Tiurniew. W Splicie jego kolejnym przeciwnikiem będzie Australijczyk Thanasi Kokkinakis (ATP 224), a stawką będzie półfinał zawodów na ceglanej mączce.

W środę do rywalizacji w Splicie przystąpili polscy debliści. Szymon Walków i Jan Zieliński pokonali francuski duet Sadio Doumbia i Fabien Reboul 6:3, 6:2. Natomiast w czwartkowym ćwierćfinale zwyciężyli rozstawiony z "trójką" amerykański debel Robert Galloway i Alex Lawson 7:5, 7:6(6). W piątek ich rywalami będą grający z drugim numerem Francuz Albano Olivetti i Australijczyk Matt Reid.

Split Open, Split (Chorwacja)
ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 44,8 tys. euro
czwartek, 8 kwietnia

II runda gry pojedynczej:

Kacper Żuk (Polska, Alt) - Nino Serdarusić (Chorwacja, WC) 6:4, 6:2

ćwierćfinał gry podwójnej:

Szymon Walków (Polska) / Jan Zieliński (Polska) - Robert Galloway (USA, 3) / Alex Lawson (USA, 3) 7:5, 7:6(6)

I runda gry podwójnej:

Szymon Walków (Polska) / Jan Zieliński (Polska) - Sadio Doumbia (Francja) / Fabien Reboul (Francja) 6:3, 6:2