Srogi rewanż Ons Jabeur. Koniec zwycięskiej serii mistrzyni z Bogoty

Tunezyjka Ons Jabeur wzięła srogi rewanż na Czarnogórce Dance Kovinić i powalczy o tytuł w turnieju tenisowym WTA 250 w Charleston. Dobiegła końca zwycięska seria mistrzyni imprezy w Bogocie.

Ons Jabeur Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Ons Jabeur
W tym roku Charleston gości dwa kobiece turnieje. Tydzień temu (WTA 500) mistrzynią została Weronika Kudermetowa. W półfinale doszło wówczas do starcia Ons Jabeur (WTA 27) z Danką Kovinić (WTA 65) i wygrała Czarnogórka 6:3, 6:2. Tenisistki te spotkały się ponownie na tym samym etapie imprezy niższej rangi (WTA 250). Tym razem zwyciężyła Tunezyjka 6:3, 6:0.

W pierwszym secie Kovinić z 1:5 zbliżyła się na 3:5. W maratońskim ósmym gemie (28 punktów) Czarnogórka obroniła dziewięć piłek setowych, ale w dziewiątym gładko oddała podanie. W drugiej partii nie brakowało gry na przewagi, ale najważniejsze punkty padły łupem Jabeur. Przy 5:0 Tunezyjka wykorzystała piątą piłkę meczową.

W trwającym 89 minut meczu Jabeur obroniła cztery z sześciu break pointów i wykorzystała siedem z 17 szans na przełamanie. Zdobyła 82 ze 141 rozegranych punktów (58,2 proc.). Tunezyjka awansowała do drugiego finału w WTA Tour. Pierwszy osiągnęła w 2018 roku w Moskwie.

Zatrzymana została Maria Camila Osorio Serrano (WTA 135), która miała serię ośmiu z rzędu wygranych spotkań. Przed tygodniem w Bogocie Kolumbijka zdobyła pierwszy tytuł w głównym cyklu. W Charleston wyeliminowała m.in. Magdę Linette. W półfinale przegrała 6:7(5), 1:6 z Astrą Sharmą (WTA 165). W pierwszym secie Australijka wróciła ze stanu 2:4 i obroniła cztery piłki setowe przy 5:6. W tie breaku od 2-4 wywalczyła pięć z sześciu kolejnych punktów.

W ciągu 90 minut obie tenisistki miały po sześć break pointów. Sharma dwa razy oddała podanie, a uzyskała cztery przełamania. Zdobyła o 13 punktów więcej od Osorio Serrano (72-59). Australijka wystąpi w drugim singlowym finale w WTA Tour, po Bogocie (2019).

Jabeur i Sharma spotkają się po raz pierwszy. W niedzielę jedna z nich będzie się cieszyć z premierowego triumfu w WTA Tour w singlu (Australijka ma dwa tytuły w deblu).

MUSC Health Women's Open, Charleston (USA)
WTA 250, kort ziemny, pula nagród 235,2 tys. dolarów
sobota, 17 kwietnia

półfinał gry pojedynczej:

Ons Jabeur (Tunezja, 1) - Danka Kovinić (Czarnogóra) 6:3, 6:0
Astra Sharma (Australia) - Maria Camila Osorio Serrano (Kolumbia) 7:6(5), 6:1

Polki wygrały dreszczowiec w Bytomiu. "Było bardzo dużo stresu!"

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)