Andżelika Kerber straciła szansę na kolejny triumf w Stuttgarcie. Belinda Bencić już nie gra

Niemka Andżelika Kerber zakończyła występ w Stuttgarcie i nie zdobędzie trzeciego tytułu w turnieju WTA 500. Odpadła Szwajcarka Belinda Bencić.
Andżelika Kerber Getty Images / Sean M. Haffey / Na zdjęciu: Andżelika Kerber

Mecze Igi Świątek oraz Magdy Linette oglądaj w CANAL+ oraz w serwisie canalplus.com

Andżelika Kerber (WTA 26) z turnieju w Stuttgarcie ma bardzo dobre wspomnienia. Triumfowała w nim w 2015 i 2016 roku. Kolejnego tytułu nie zdobędzie, bo w odpadła w II rundzie po porażce 6:7(4), 3:6 z @@swito(WTA 5). W pierwszym secie Niemka z 3:4 wyszła na 6:5. W tie breaku prowadziła 3-1, by stracić sześć z siedmiu kolejnych punktów. W drugiej partii było jedno przełamanie, które Ukrainka zaliczyła na 3:1.

W ciągu 94 minut Switolina zdobyła 35 z 49 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Ukrainka została przełamana dwa razy, a sama wykorzystała trzy z ośmiu break pointów. Podwyższyła na 9-5 bilans meczów z Kerber. Kolejną rywalką Switoliny będzie inna mistrzyni Wimbledonu, Czeszka Petra Kvitova.

Będzie to 11. starcie Switoliny z Kvitovą. Czeszka była górą siedem razy, ale dwa ostatnie (WTA Finals 2018 w Singapurze, Miami 2021) ich spotkania padły łupem Ukrainki. Kilka tygodni temu na Florydzie Switolina zwyciężyła 2:6, 7:5, 7:5

Odpadła Belinda Bencić (WTA 12), która przegrała 1:6, 5:7 z Jekateriną Aleksandrową (WTA 34). W drugim secie Szwajcarka z 2:4 wyszła na 5:4, by stracić trzy kolejne gemy. W trwającym 81 minut spotkaniu Rosjanka zaserwowała 12 asów i zgarnęła 28 z 32 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Na przełamanie zamieniła cztery z siedmiu szans.

Kolejną rywalką Aleksandrowej będzie Simona Halep, z którą potrafi grać. Rosjanka była górą w dwóch z trzech ich meczów. Ostatnie ich starcie miało miejsce w lutym tego roku w Melbourne i Rumunka przegrała 2:6, 1:6.

Porsche Tennis Grand Prix, Stuttgart (Niemcy)