Karolina Pliskova powstrzymała szarżę Łotyszki. Ekspresowy awans Simony Halep

Czeszka Karolina Pliskova przetrwała napór triumfatorki Rolanda Garrosa 2017 w turnieju tenisowym WTA 500 w Stuttgarcie. Mniej niż godzinę trwał mecz Rumunki Simony Halep.

Karolina Pliskova PAP/EPA / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Karolina Pliskova
Karolina Pliskova (WTA 9) ma za sobą dwie trzysetowe batalie w Stuttgarcie. Rozpoczęła od trudnej przeprawy z Niemką Tamarą Korpatsch. W czwartek zwyciężyła 6:7(7), 6:4, 6:3 Jelenę Ostapenko (WTA 52). W pierwszym secie Łotyszka wróciła z 2:4. W tie breaku prowadziła 4-0, by stracić pięć punktów z rzędu. Przy 5-6 odparła piłkę setową, a przy 8-7 wykorzystała drugi setbol.

W drugiej partii Ostapenko z 2:5 zbliżyła się na 4:5, ale w 10. gemie oddała podanie. W decydującej odsłonie było jedno przełamanie, które Pliskova zaliczyła na 4:2. Było to drugie spotkanie tych tenisistek w Stuttgarcie. W 2018 roku w ćwierćfinale Czeszka zwyciężyła 5:7, 7:5, 6:4. Była liderka rankingu wyszła na prowadzenie 4-3 w bilansie meczów z Łotyszką.

Ich siódme starcie trwało dwie godziny i 23 minuty. Pliskova zaserwowała 21 asów, a Ostapenko popełniła dziewięć podwójnych błędów. Czeszka wykorzystała cztery z 13 break pointów. Kolejną rywalką mistrzyni imprezy w Stuttgarcie z 2018 roku będzie Ashleigh Barty.

Simona Halep (WTA 3) w 56 minut rozbiła 6:1, 6:3 Marketę Vondrousovą (WTA 20). Rumunka zgarnęła 32 z 40 punktów przy własnym podaniu. Wykorzystała cztery z sześciu szans na przełamanie, a sama nie musiała bronić żadnych break pointów. W ćwierćfinale tenisistkę z Konstancy czeka starcie ze Szwajcarką Belindą Bencić lub Rosjanką Jekateriną Aleksandrową.

Aryna Sabalenka (WTA 7) wygrała 6:4, 6:2 z Anną-Leną Friedsam (WTA 125). W ciągu 79 minut Białorusinka zgarnęła 28 z 37 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła sześć z siedmiu break pointów i wykorzystała wszystkie cztery szanse na przełamanie. Następną przeciwniczką tenisistki z Mińska będzie Estonka Anett Kontaveit.

Porsche Tennis Grand Prix, Stuttgart (Niemcy)