Szwajcarka postraszyła Elise Mertens. Kiepski dzień Barbory Krejcikovej

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Elise Mertens
PAP/EPA / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Elise Mertens

Elise Mertens miała w czwartek niełatwy mecz w turnieju tenisowym WTA 250 w Stambule. Z rywalizacją pożegnała się rozstawiona z numerem piątym Barbora Krejcikova.

Na otwarcie imprezy w Stambule Elise Mertens (WTA 17) oddała dwa gemy Hiszpance Larze Arruabarrenie. W II rundzie miała dużo trudniejszą przeprawę. Pokonała 6:4, 4:6, 6:1 Viktoriję Golubić (WTA 86). W pierwszym secie najwyżej rozstawiona Belgijka wróciła ze stanu 0:3. W drugiej partii było jedno przełamanie, które Szwajcarka zaliczyła w 10. gemie. W decydującej odsłonie prym wiodła Mertens, która odskoczyła na 4:0, a przy 5:1 wykorzystała drugą piłkę meczową.

W trwającym dwie godziny i 16 minut meczu Mertens zaserwowała dziewięć asów i zdobyła 31 z 43 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Zamieniła na przełamanie sześć z 11 szans. Belgijka jest finalistką tureckiego turnieju z 2017 roku. Kolejną jej rywalką będzie Czeszka Katerina Siniakova.

Barbora Krejcikova (WTA 42) przegrała 3:6, 3:6 z Aną Bogdan (WTA 102). W ciągu 81 minut Czeszka pięć razy oddała podanie i wykorzystała tylko dwie z siedmiu okazji na przełamanie. To drugi mecz Rumunki zakończony jej wygraną 6:3, 6:3. W I rundzie wyeliminowała Japonkę Nao Hibino.

W ćwierćfinale Bogdan zmierzy się z Weroniką Kudermetową (WTA 29), która w 88 minut pokonała 6:4, 6:3 Kaię Kanepi (WTA 65). Rosjanka zamieniła na przełamanie cztery z siedmiu szans. Estonka popełniła siedem podwójnych błędów.

Fiona Ferro (WTA 57) w 89 minut wygrała 6:3, 6:3 z Wierą Zwonariową (WTA 115). Rosjance zanotowano 10 podwójnych błędów. Francuzka wykorzystała sześć z siedmiu break pointów. Następną jej przeciwniczką będzie Rumunka Sorana Cirstea.

TEB BNP Paribas Tennis Championship Istanbul, Stambuł (Turcja) WTA 250, kort ziemny, pula nagród 235,2 tys. dolarów czwartek, 22 kwietnia

II runda gry pojedynczej:

Elise Mertens (Belgia, 1/WC) - Viktorija Golubić (Szwajcaria) 6:4, 4:6, 6:1 Weronika Kudermetowa (Rosja, 3) - Kaia Kanepi (Estonia) 6:4, 6:3 Ana Bogdan (Rumunia) - Barbora Krejcikova (Czechy, 5) 6:3, 6:3 Fiona Ferro (Francja) - Wiera Zwonariowa (Rosja, WC) 6:3, 6:3

Czytaj także: Paula Kania-Choduń znów gra dobrze w Stambule. Polka z szansą na powtórkę z 2014 roku Dobry wieczór wielkoszlemowych mistrzyń. Greczynka stawiła twardy opór Petrze Kvitovej

Czy Elise Mertens awansuje do półfinału turnieju w Stambule?