Elise Mertens z szansą na drugi tytuł w 2021 roku. Zagra z doświadczoną Rumunką

Elise Mertens po raz drugi wystąpi w finale turniej WTA 250 w Stambule i powalczy o drugi tytuł w tym roku. Zmierzy się z rumuńską tenisistką, która w przeszłości była notowana na 21. miejscu w rankingu.

Elise Mertens PAP/EPA / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Elise Mertens
W sobotę rozegrane zostały półfinały imprezy w Stambule. W pierwszym z nich doszło do starcia Elise Mertens (WTA 17) z Weroniką Kudermetową (WTA 29). Zdecydowanie lepsza okazała się najwyżej rozstawiona Belgijka, która pokonała 6:1, 6:4 Rosjankę.

W ciągu godziny i 40 minut Kudermetowa popełniła siedem podwójnych błędów i zdobyła tylko 14 z 44 punktów przy swoim drugim podaniu. Mertens dwa razy została przełamana, a sama wykorzystała sześć z 13 szans na przełamanie. Belgijka podwyższyła na 4-0 bilans meczów z Rosjanką.

Sorana Cirstea (WTA 67) wygrała 6:4, 6:4 z Martą Kostiuk (WTA 85). W drugim secie Rumunka wróciła ze stanu 1:3. W trwającym 84 minuty spotkaniu wykorzystała pięć z siedmiu break pointów. Pozostaje bez straconego seta w turnieju.

Mertens po raz drugi wystąpi w finale w Stambule. W 2017 roku przegrała z Eliną Switoliną. Belgijka po raz 10. doszła do decydującego meczu w WTA Tour. Powalczy o drugi triumf w tym roku. W lutym wygrała turniej Gippsland Trophy w Melbourne. Cirstea doszła do piątego finału, pierwszego od września 2019 roku. Dla Rumunki będzie to szansa na drugi tytuł (Taszkent 2008).

Mertens i Cirstea zmierzą się po raz trzeci. W Rolandzie Garrosie (2016) i Dosze (2018) wygrała Rumunka bez straty seta. W Paryżu oddała Belgijce tylko trzy gemy, a w Katarze zwyciężyła 7:5, 6:4.

TEB BNP Paribas Tennis Championship Istanbul, Stambuł (Turcja)