Co do milimetra... Iga Świątek bohaterką krótkiego internetowego filmu (WIDEO)

Nie do wiary, jak ona to zrobiła, cudowne zagranie! Można by długo opowiadać o tym, co Iga Świątek pokazała podczas jednej z akcji meczu o awans do ćwierćfinału turnieju w Rzymie.

Marek Bobakowski
Fantastyczne zagranie Igi Świątek Twitter / Fantastyczne zagranie Igi Świątek
Iga Świątek zagra w ćwierćfinale turnieju WTA 1000 w Rzymie. Polska tenisistka pokonała po bardzo ciężkim spotkaniu Czeszkę Barborą Krejcikovą. 3:6, 7:6(5), 7:5 - to była piekielnie trudna przeprawa dla Polki. Nasza zawodniczka po drodze obroniła dwa meczbole (TUTAJ znajdziesz relację pomeczową >>).

"Zwycięstwo wyjęte z gardła" - pisali z kolei eksperci na Twitterze (TUTAJ znajdziesz ich wpisy >>). To tylko pokazuje, jak trudny pojedynek wygrała polska zawodniczka. Najważniejsze, że jest nadal w grze i awansowała do fazy ćwierćfinałowej.

Oficjalny profil twitterowy WTA wyróżnił Polkę za akcję, którą przeprowadziła w II secie. W bardzo trudnej sytuacji (przegrywała 0:1 w setach, 3:4 w gemach i przy stanie 30:40) zdecydowała się na zagranie... No właśnie. Sami zobaczcie.

Oto akcja Świątek.

Co do milimetra... Ależ ona zagrała. I to w sytuacji, gdy jeden błąd spowodowałby przełamanie i tenisistka z Czech byłaby już tylko jeden gem od zwycięstwa w tym pojedynku.

Co dalej? W piątek (14 maja) Świątek będzie miała okazję jako pierwsza spośród Biało-Czerwonych osiągnąć półfinał zawodów WTA 1000 w Rzymie. Jej przeciwniczką będzie Hiszpanka Garbine Muguruza lub Ukrainka Elina Switolina.