Katarzyna Kawa walczyła w Parmie. Nie wykorzystała przewagi w eliminacjach

Katarzyna Kawa zdecydowała się sprawdzić formę przed kwalifikacjami do wielkoszlemowego Rolanda Garrosa 2021. Polska tenisistka jednak bez powodzenia walczyła o główną drabinkę zawodów WTA 250 na kortach ziemnych w Parmie.

Rafał Smoliński
Katarzyna Kawa WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Katarzyna Kawa
Za nieco ponad tydzień Katarzyna Kawa (WTA 136) powalczy w eliminacjach do międzynarodowych mistrzostw Francji. Aby bardziej ograć się na ceglanej mączce, zdecydowała się przystąpić do kwalifikacji do zawodów WTA 250 w Parmie. Turniej Emilia-Romagna Open znalazł się w kalendarzu jako dodatkowa impreza.

W sobotnim meczu I rundy urodzona w Krynicy tenisistka zmierzyła się z Martiną di Giuseppe (WTA 220). Kawa rozpoczęła pierwszego seta od przełamania, ale rywalka nie poddawała się i do końca walczyła o drobienie straty. Jeszcze w 10. gemie miała cztery break pointy, jednak nasza reprezentantka zachowała spokój i po ich obronieniu wykorzystała pierwszą piłkę setową.

Kawa dobrze zaczęła również drugą odsłonę. Przełamała w trzecim gemie, po czym wysunęła się na 3:1. Od tego momentu przegrała jednak cztery gemy i to Di Giuseppe była bliżej zwycięstwa w secie. Polka jeszcze odrobiła stratę breaka, ale po zmianie stron po raz drugi dała się przełamać. Seta wygrała zatem tenisistka gospodarzy 6:4.

W decydującej odsłonie Kawa także jako pierwsza zdobyła przełamanie. Potem prowadziła nawet 4:2, ale Włoszka zaczęła gonić wynik. Udało się jej wyrównać na po 4 i z trudem utrzymać serwis. Po zmianie stron Polka szybko znalazła się w opałach i po dwóch godzinach i 33 minutach Włoszka wykorzystała trzeciego meczbola. Dzięki temu to ona zwyciężyła ostatecznie 4:6, 6:4, 6:4.

O miejsce w głównej drabince zawodów Emilia-Romagna Open Di Giuseppe powalczy w niedzielę. Jej przeciwniczką będzie Włoszka Lucia Bronzetti (WTA 285), która pokonała 3:6, 6:3, 6:3 rozstawioną z piątym numerem Chinkę Yafan Wang (WTA 119).