Kamil Majchrzak w turnieju głównym w Lyonie. Odprawił mistrza ze Szczecina

Kamil Majchrzak dopiął swego i zagra w głównej drabince zawodów ATP 250 na kortach ziemnych w Lyonie. W poniedziałkowym finale kwalifikacji polski tenisista pokonał triumfatora Pekao Szczecin Open 2016.

Rafał Smoliński
Kamil Majchrzak Materiały prasowe / LOTOS PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak
W sobotę Kamil Majchrzak (ATP 129) miał wielkie problemy, ale wygrał z Brytyjczykiem Liamem Broadym 4:6, 7:6(2), 6:4 (więcej tutaj). W poniedziałek na jego drodze stanął Alessandro Giannessi (ATP 160). Włoch jest znany polskim kibicom, bo w 2016 roku triumfował w challengerze w Szczecinie. Nawierzchnia ziemna jest jego ulubioną, dlatego można było się spodziewać interesującego pojedynku.

Tymczasem Majchrzak poradził sobie z reprezentantem Italii. W pierwszym secie odparł parę break pointów i przełamał w szóstym gemie. Giannessi powróci do gry, gdy 25-letni piotrkowianin podawał po zwycięstwo w partii otwarcia, ale po zmianie stron nie poszedł za ciosem. W 10. gemie "Szumi" dołożył jeszcze jednego breaka i zakończył premierową odsłonę wynikiem 6:4.

Druga partia miała podobny przebieg. Tym razem Majchrzak wysunął się na 3:0 i wówczas Włoch poprosił o przerwę medyczną, gdyż narzekał na ból górnej części pleców i barku. Po zabiegach Giannessi przepuścił ostatni atak i zdołał odrobić stratę przełamania. Nie był jednak w stanie doprowadzić do remisu, bo w szóstym gemie Polak zdobył następnego breaka. Nasz tenisista kontrolował sytuację na korcie, by po 65 minutach wygrać ostatecznie 6:4, 6:3.

Dzięki temu Majchrzak zakwalifikował się do głównej drabinki zawodów ATP 250 w Lyonie i zdobył 12 punktów do rankingu ATP. Jego rywalem w I rundzie będzie już we wtorek inny tenisista z eliminacji - Portugalczyk Joao Sousa.

Open Parc d'Auvergne-Rhones-Alpes-Lyon, Lyon (Francja)