Karol Drzewiecki zastopowany. Portugalczycy mają patent na Polaków w Oeiras

Karol Drzewiecki nie odniósł żadnego zwycięstwa w turnieju debla zawodów ATP Challenger Tour rozgrywanych na kortach ziemnych w Oeiras. Patent na Polaków w tej miejscowości mają reprezentanci gospodarzy.

Rafał Smoliński
Karol Drzewiecki Materiały prasowe / Michał Buksa/Fundacja Radan/LOTOS PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Karol Drzewiecki
W ubiegłym tygodniu grająca z dziką kartą para Nuno Borges i Francisco Cabral okazała się lepsza od Szymona Walkowa i Monakijczyka Romaina Arneodo na etapie ćwierćfinału. Tym razem Portugalczycy wyeliminowali Karola Drzewieckiego i Hiszpana Sergio Martosa Gornesa już w pierwszej fazie.

Środowe spotkanie w Oeiras zapowiadało się jako wyrównane i emocje rzeczywiście były do samego końca. W pierwszym secie Drzewiecki i jego partner przełamali w trzecim gemie, ale rywale wyrównali na po 3. Potrzebny był tie break, w którym Portugalczycy wypracowali przewagę po zmianie stron i to oni wygrali partię otwarcia.

O losach drugiego seta również decydował tie break, choć obie pary miały swoje szanse, aby wywalczyć cenne przełamanie. W 13. gemie polsko-hiszpańska para obroniła dwie piłki meczowe, po czym wykorzystała premierowego setbola. O zwycięstwie rozstrzygnął więc super tie break. Rozgrywka ta była bardzo wyrównana. Ostatecznie, po trzeciej zmianie stron, gospodarze wykorzystali czwartego meczbola.

Borges i Cabral wygrali ostatecznie 7:6(4), 6:7(6), 11-9 i zakwalifikowali się do ćwierćfinału turnieju debla challengera w Oeiras. Ich przeciwnikami będą w czwartek Włoch Riccardo Bonadio i Chorwat Nino Serdarusić. Natomiast pokonani Drzewiecki i Martos zakończyli zmagania już w I rundzie.

Oeiras Open, Oeiras (Portugalia)
ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 31,4 tys. euro
środa, 26 maja

I runda gry podwójnej:

Nuno Borges (Portugalia, WC) / Francisco Cabral (Portugalia, WC) - Karol Drzewiecki (Polska, 4) / Sergio Martos Gornes (Hiszpania, 4) 7:6(4), 6:7(6), 11-9