Debiutantka z Francji mocno postraszyła Elinę Switolinę. Pewny awans finalistki Australian Open

Ukrainka Elina Switolina miała ogromne problemy w drugim secie meczu z 17-letnią francuską tenisistką, która zadebiutowała w wielkoszlemowym turnieju. Do kolejnej rundy Rolanda Garrosa pewnie awansowała finalistka tegorocznego Australian Open.

Elina Switolina PAP/EPA / CAROLINE BLUMBERG / Na zdjęciu: Elina Switolina
We wtorek w Rolandzie Garrosie kończona jest I runda. Elina Switolina (WTA 6) zmierzyła się z 17-letnią Oceane Babel (WTA 1111), która zanotowała wielkoszlemowy debiut. Francuzka mocno postraszyła szóstą rakietę globu w drugim secie. Ukrainka wróciła ze stanu 2:5 i wygrała 6:2, 7:5.

W trwającym 76 minut meczu Switolina obroniła trzy z czterech break pointów i wykorzystała cztery z 14 szans na przełamanie. Ukrainka posłała 21 kończących uderzeń i popełniła 28 niewymuszonych błędów. Babel miała 17 piłek wygranych bezpośrednio i 32 pomyłki. Dla Switoliny jest to dziewiąty występ w Rolandzie Garrosie. Trzy razy doszła do ćwierćfinału (2015, 2017, 2020).

Kolejną rywalką Switoliny będzie Ann Li (WTA 75), która rozbiła 6:0, 6:1 Margaritę Gasparian (WTA 100). Amerykanka zdobyła 56 z 79 rozegranych punktów. Nie musiała bronić żadnych break pointów, a sama na przełamanie zamieniła pięć z 10 szans.

Jennifer Brady (WTA 14) pokonała 6:3, 6:3 Anastasiję Sevastovą (WTA 48). W ciągu 79 minut finalistka Australian Open zdobyła 10 z 13 punktów przy siatce. Odparła siedem z ośmiu break pointów i zaliczyła cztery przełamania. W II rundzie Amerykanka zmierzy się z Fioną Ferro (WTA 51), która wywalczyła o cztery punkty więcej (75-71) i zwyciężyła 6:1, 1:6, 6:4 En Shuo Liang (WTA 297).

Maria Sakkari (WTA 18) w 88 minut wygrała 6:4, 6:1 z Katariną Zawacką (WTA 129). Greczynka zgarnęła 23 z 27 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała pięć z 12 break pointów. Ons Jabeur (WTA 26) pokonała 7:5, 6:2 Julię Putincewą  (WTA 43). W pierwszym secie Kazaszka z 1:3 wyszła na 5:4 i serwowała. Od tego momentu straciła osiem gemów z rzędu.