Roland Garros: pełna kontrola Novaka Djokovicia. Szybki koniec historycznego występu Feliciano Lopeza

Najwyżej rozstawiony Novak Djoković w trzech setach pokonał Tennysa Sandgrena w I rundzie wielkoszlemowego Roland Garros 2021. Feliciano Lopez rekordowy, 21., występ w Paryżu zakończył już po inauguracyjnym meczu.

Marcin Motyka
Novak Djoković PAP/EPA / CHRISTOPHE PETIT TESSON / Na zdjęciu: Novak Djoković
Jestem w dobrym stanie ducha i ciała oraz dobrze uderzam piłkę - powiedział Novak Djoković przed startem Roland Garros 2021. W swoim inauguracyjnym meczu potwierdził te słowa. We wtorkowym spotkaniu I rundy z Tennysem Sandgrenem Serb zaprezentował bardzo dobrą dyspozycję i pokonał Amerykanina 6:2, 6:4, 6:2.

Najwyżej rozstawiony Djoković grał pewnie, spokojnie i posiadał dużą inicjatywę na korcie. Znakomicie rozgrywał wymiany z linii końcowej i spychał przeciwnika do obrony oraz skutecznie serwował. Wszystkie sety miały identyczny przebieg - Serb szybko obejmował prowadzenie z przewagą przełamania i kontrolował wydarzenia na korcie.

W ciągu godziny i 58 minut gry Djoković zaserwował cztery asy, ani razu nie został przełamany, wykorzystał pięć z 11 break pointów i posłał 33 zagrania kończące. W II rundzie 34-latek z Belgradu zmierzy się z Pablo Cuevasem. Urugwajczyk wyeliminował Lucasa Pouille'a.

Oznaczony numerem dziewiątym Matteo Berrettini zapisał na swoim koncie 14 asów, pięć przełamań oraz 47 uderzeń wygrywających i ograł 6:0, 6:4, 4:6, 6:4 kwalifikanta Taro Daniela. Następnym rywalem Włocha będzie Federico Coria, brat Guillermo Corii, finalisty Rolanda Garrosa z 2004 roku.

Argentyńczyk we wtorek wygrał 6:3, 7:6(4), 6:2 z Feliciano Lopezem, dla którego był to historyczny występ. Hiszpan został pierwszym w dziejach tenisistą, który po raz 21. wystąpił w paryskim turnieju, i do 77 poprawił swój rekord w liczbie kolejnych udziałów w imprezach Wielkiego Szlema.

I rundę turnieju przeszedł również Soon Woo Kwon. Koreańczyk po ponad trzygodzinnej rywalizacji pokonał 7:5, 6:4, 2:6, 7:6(4) Kevina Andersona i w 1/32 finału zmierzy się z Andreasem Seppim.