Wielki pech. Faworyci Rolanda Garrosa zakażeni koronawirusem

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Oscar J. Barroso / Europa Press Sports / Na zdjęciu: Nikola Mektić i Mate Pavić
Getty Images / Oscar J. Barroso / Europa Press Sports / Na zdjęciu: Nikola Mektić i Mate Pavić
zdjęcie autora artykułu

W środowy wieczór organizatorzy Rolanda Garrosa wydali niespodziewany komunikat. Jak się okazało, z turnieju musieli się wycofać faworyci do triumfu w grze podwójnej mężczyzn.

Najlepsza para sezonu 2021 nie powalczy o tytuł w Paryżu. Nikola Mektić i Mate Pavić otrzymali pozytywny wynik testu na COVID-19 i w związku z tym decyzja organizatorów mogła być tylko jedna. Chorwaci zostali usunięci z drabinki i umieszczeni na kwarantannie.

To duży cios dla Mekticia i Pavicia, którzy w tym roku w wielkim stylu opanowali rywalizację w grze podwójnej mężczyzn. Obaj wygrali już sześć trofeów i zgromadzili razem 5665 punktów. Z rewelacyjnym bilansem 37-4 są nie tylko najlepszą parą sezonu, ale także numerami jeden i dwa w zestawieniu deblistów.

Chorwaci wygrali w tym roku na mączce turnieje ATP Masters 1000 w Monte Carlo i Rzymie, dlatego w Paryżu byli faworytami do triumfu. Rozstawieni z "jedynką" debliści musieli się jednak wycofać po wykryciu w ich organizmie koronawirusa SARS-CoV-2.

Miejsce Pavicia i Mekticia w turniejowej drabince zajęli Pablo Andujar i Pedro Martinez. Hiszpanie nie wiedzą jeszcze, kto będzie ich przeciwnikiem, bo z zawodów zrezygnowali ich rodacy, Feliciano Lopez i Jaume Munar.

Czytaj także: Szokujące oświadczenie Naomi Osaki Petra Kvitova wycofała się z Rolanda Garrosa

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: gwiazda tenisa na korcie w zaawansowanej ciąży! "Sprawdziłam, czy wciąż to mam"

Źródło artykułu: