Czapki z głów przed Magdą Linette. Nie dokonały tego ani Iga Świątek, ani Agnieszka Radwańska

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images /  / Na zdjęciu: Magda Linette
Getty Images / / Na zdjęciu: Magda Linette
zdjęcie autora artykułu

W II rundzie Roland Garros 2021 Magda Linette wyeliminowała Ashleigh Barty. Tym samym poznanianka została pierwszą polską tenisistką, która pokonała liderkę rankingu WTA na korcie ziemnym i w turnieju wielkoszlemowym.

W czwartek Magda Linette wykorzystała wielką szansę. W II rundzie Roland Garros 2021 zmierzyła się z prowadzącą w rankingu WTA Ashleigh Barty, która jednak miała problemy z kontuzją biodra. Ostatecznie Australijka nie dokończyła gry i poddała mecz przy stanie 6:1, 2:2 dla Polki.

Tym samym Linette odniosła największe zwycięstwo w karierze i zapisała się w historii polskiego tenisa. Została pierwszą reprezentantką naszego kraju, która wygrała mecz z liderką rankingu WTA na korcie ziemnym i w turnieju wielkoszlemowym.

Linette stała się też drugą polską singlistką mającą w dorobku zwycięstwo nad "jedynką" klasyfikacji. Dwukrotnie tej sztuki dokonała Agnieszka Radwańska. Krakowiance jednak nie udało się to ani w imprezie Wielkiego Szlema, ani na ceglanej mączce.

Pierwszą wygraną nad liderką rankingu WTA Radwańska zanotowała w styczniu 2012 roku, gdy na twardej nawierzchni w Sydney wygrała z Karoliną Woźniacką. Drugie - w marcu 2018 w Miami, również na betonie, gdy zwyciężyła z Simoną Halep.

W wieku 29 lat Linette odniosła największy triumf w karierze i jedno z przełomowych zwycięstw w dziejach polskiego tenisa. Teraz musi skupić się na kolejnych wyzwaniach. W III rundzie, w sobotę, zmierzy się z Ons Jabeur - 26. singlistką globu.

Wyeliminował Kamila Majchrzaka i chce zostać czarnym koniem Rolanda Garrosa. "Zbudowałem swoją reputację"

ZOBACZ WIDEO: Piękne słowa o Natalii Partyce. "Autentyczność, determinacja, odpowiedzialność"

Źródło artykułu: