Trudna przeprawa Donny Vekić z Camilą Giorgi. Zwroty akcji w meczu Francuzek

Chorwatka Donna Vekić musiała się mocno napracować, aby odnieść zwycięstwo nad Włoszka Camilą Giorgi w turnieju WTA 250 w Birmingham. W meczu dwóch Francuzek nie brakowało zwrotów akcji.

Donna Vekić Getty Images / Michael Steele / Na zdjęciu: Donna Vekić
W środę w Birmingham odbyły się cztery spotkania II rundy imprezy w Birmingham. Rozstawiona z numerem trzecim Donna Vekić (WTA 54) pokonała 2:6, 6:3, 6:4 Camilę Giorgi (WTA 76). W trzecim secie Włoszka obroniła cztery piłki meczowe i z 1:5 zbliżyła się na 4:5. Na więcej jej Chorwatka nie pozwoliła.

W trwającym dwie godziny i 28 minut meczu Vekić zaserwowała 13 asów, o sześć więcej niż jej rywalka. Chorwatka popełniła 10 podwójnych błędów, a Giorgi miała ich 12. Włoszka wykorzystała tylko cztery z 16 break pointów. Kolejną rywalką Vekić będzie Heather Watson (WTA 70), która prowadziła 5:2 z Shuai Zhang (WTA 36), gdy Chinka skreczowała.

Marie Bouzkova (WTA 50) rozbiła 6:3, 6:0 Caroline Garcię (WTA 74). Francuzka prowadziła 3:1, by stracić 11 gemów z rzędu. W ciągu 72 minut Czeszka obroniła dwa z trzech break pointów i wykorzystała sześć z ośmiu szans na przełamanie.

Coco Vandeweghe (WTA 203) zwyciężyła 4:6, 6:4, 6:3 Ajlę Tomljanović (WTA 72). W trwającym dwie godziny i 18 minut meczu Amerykanka posłała 10 asów i zdobyła 35 z 45 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała pięć z dziewięciu break pointów. W ćwierćfinale zagra z Bouzkovą.

W środę odbył się również ostatni mecz I rundy. W starciu Francuzek Kristina Mladenović (WTA 59) wygrała 3:6, 6:3, 6:4 z Fioną Ferro (WTA 49). Była 10. rakieta globu najpierw z 3:6, 1:3 doprowadziła do trzeciej partii. W nim od 2:0 straciła cztery gemy, ale w końcówce przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę.

W trwającym dwie godziny i 11 minut meczu Mladenović popełniła 10 podwójnych błędów. Miało miejsce 13 przełamań, z czego siedem dla wyżej notowanej Francuzki. W II rundzie czeka ją starcie z Rosjanką Anastazją Potapową.

Nature Valley Classic, Birmingham (Wielka Brytania)