ATP Halle: Ugo Humbert z największym tytułem w karierze. Andriej Rublow nie poprawił dorobku w turniejach "500"

Ugo Humbert w dwóch setach pokonał Andrieja Rublowa w finale rozgrywanego na trawie turnieju ATP w Halle. Dla Francuza to trzeci w karierze tytuł w głównym cyklu, ale pierwszy rangi ATP 500.

Marcin Motyka
Ugo Humbert, mistrz Noventi Open 2021 PAP/EPA / SASCHA STEINBACH / Na zdjęciu: Ugo Humbert, mistrz Noventi Open 2021
Andriej Rublow w ostatnich miesiącach bryluje w turniejach ATP 500. W okresie od września 2020 roku do marca 2021 Rosjanin zanotował serię czterech triumfów i 23 kolejnych wygranych meczach w imprezach tej rangi. W tym tygodniu świetnie radził sobie w Halle, ale nie poprawił swojego dorobku sukcesów w "500", bo w finale przegrał 3:6, 6:7(4) z Ugo Humbertem.

Niżej notowany Humbert przez cały mecz świetnie serwował i w wymianach dyktował warunki gry forhendem. W pierwszym secie Francuz od stanu 3:3 zdobył trzy gemy z rzędu i dzięki temu zwyciężył 6:3. Z kolei w drugiej partii nie było przełamań i o wszystkim zadecydował tie break.

W decydującej rozgrywce aż do wyniku 4-4 trwała walka punkt za punkt. Wówczas agresywnie grający i często atakujący przy siatce Humbert wygrał trzy kolejne akcje, co dało mu triumf w całym spotkaniu.

Mecz trwał 84 minuty. W tym czasie Humbert zaserwował dziewięć asów, ani razu nie został przełamany, wywalczył jednego breaka, posłał 29 zagrań kończących i popełnił 17 niewymuszonych błędów. Z kolei Rublow zapisał na swoim koncie siedem asów, 20 uderzeń wygrywających oraz 11 pomyłek własnych.

Dla 22-letniego Humberta to trzeci w karierze tytuł w głównym cyklu, ale pierwszy rangi ATP 500 i premierowy na trawie. Za triumf w Noventi Open otrzyma 500 punktów do rankingu ATP i 113,7 tys. euro.

Z kolei 23-letni Rublow, który poniósł czwartą porażkę w 12. finale na poziomie ATP Tour, opuści Halle bogatszy o 300 "oczek" oraz 84 tys. euro.