Wimbledon: Kacper Żuk nie zadebiutuje w turnieju wielkoszlemowym. Rozstawiony Amerykanin za mocny

Kacper Żuk odpadł w II rundzie eliminacji do głównej drabinki wielkoszlemowego Wimbledonu 2021. W środę Polak w dwóch setach przegrał z Denisem Kudlą.

Marcin Motyka
Kacper Żuk Materiały prasowe / LOTOS PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Kacper Żuk
Hubert Hurkacz ma pewne miejsce w głównej drabince Wimbledonu 2021. Szansę na dołączenie do wrocławianina miał Kacper Żuk (ATP 170), lecz nie przeszedł trzystopniowych kwalifikacji. W środę, w II rundzie eliminacji, 22-latek z Nowego Dworu Mazowieckiego przegrał 6:7(1), 4:6 z rozstawionym z numerem szóstym Amerykaninem Denisem Kudlą (ATP 114).

Pierwszy set był bardzo wyrównany. Obaj gładko wygrywali gemy przy własnych serwisach i doszli do tie breaka. Rozstrzygająca rozgrywka rozpoczęła się od błędu Żuka przy siatce, po czym kolejne punkty powędrowały na konto Kudli. Amerykanin objął prowadzenie 6-1, a po pomyłce Polaka z forhendu zwyciężył 7-1.

W drugiej partii Kudla uzyskał przełamanie i wyszedł na 3:1. Amerykanin zmierzał po zwycięstwo, ale gdy serwował, aby zakończyć mecz, oddał podanie. Tym samym Żuk wrócił do gry, lecz nie na długo.

Kolejny gem bowiem nie ułożył się po myśli Żuka. Polak miał problemy z serwisem, a Kudla poczuł swoją szansę. Amerykanin nie wykorzystał dwóch meczboli, ale po chwili wywalczył trzeciego, przy którym popisał się znakomitym minięciem z bekhendu.

Mecz trwał 76 minut. W tym czasie Żuk zaserwował sześć asów, dwukrotnie został przełamany, uzyskał jednego breaka, posłał 24 zagrania kończące, popełnił 18 niewymuszonych błędów i łącznie zdobył 57 punktów, o 11 mniej od rywala. Z kolei Kudli zapisano sześć asów, 31 uderzeń wygrywających oraz 11 pomyłek własnych.

W finałowej rundzie kwalifikacji rozstawiony z numerem szóstym Kudla zmierzy się z Romanem Safiullinem bądź z oznaczonym "25" Federico Gaio.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)
Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród 35 mln funtów
środa, 23 czerwca

II runda eliminacji gry pojedynczej mężczyzn:

Denis Kudla (USA, 6) - Kacper Żuk (Polska) 7:6(1), 6:4

Włoskie finały Euro 2020 i Wimbledonu? Matteo Berrettini przedstawił wymarzony scenariusz

Czy Denis Kudla awansuje do głównej drabinki?