Festiwal zmarnowanych szans Magdaleny Fręch. Marzenia Polki o występie w Wimbledonie prysły

Dla Magdaleny Fręch czwartkowy mecz w eliminacjach do Wimbledonu 2021 był festiwalem zmarnowanych szans. Nie będzie pierwszego występu Polki w londyńskiej imprezie wielkoszlemowej.

Magdalena Fręch WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Magdalena Fręch
Na otwarcie kwalifikacji do Wimbledonu 2021 Magdalena Fręch (WTA 145) odprawiła Turczynkę Pemrę Ozgen. Druga rywalka okazała się dla niej za mocna, choć Polka w obu setach wysoko prowadziła i miała nawet piłki setowe. Ostatecznie przegrała 5:7, 5:7 z Ariną Rodionową (WTA 149).

W pierwszym secie Fręch uzyskała przełamanie na 3:1. Przewagę potwierdziła utrzymując podanie na 4:1. Rodionowa zabrała się za odrabianie strat i zbliżyła się na 3:4. Polka jeszcze raz przełamała rywalkę i wyszła na 5:3. Od tego momentu straciła cztery gemy z rzędu. Przy 5:5 obroniła cztery break pointy, ale piąty został przez Australijkę wykorzystany. Po chwili Rodionowa pewnie zakończyła seta za pierwszą piłką setową.

W drugiej partii Fręch dwa razy prowadziła z przewagę przełamania (4:2 i 5:3), ale od razu je straciła. Znów od 5:3 przegrała cztery kolejne gemy. Tym razem była jeszcze bliżej seta, bo miała cztery piłki setowe, po dwie przy 5:3 i 5:4. Rodionowa wszystkie obroniła, a w 12. gemie za pierwszym meczbolem zapewniła sobie awans do finałowej rundy.

W trwającym godzinę i 51 minut meczu miało miejsce 10 przełamań, z czego sześć dla Rodionowej. Reprezentantce Australii naliczono 21 kończących uderzeń i 19 niewymuszonych błędów. Fręch zanotowano 29 piłek wygranych bezpośrednio i 25 pomyłek. Było to ich drugie spotkanie. W 2017 roku w Tokio w trzech setach wygrała Polka.

Wimbledon wciąż pozostanie jedynym wielkoszlemowym turniejem, w którym Fręch nie wystąpiła. W 2018 roku zagrała w Australian Open i Rolandzie Garrosie, a w 2019 w US Open. W Londynie po raz trzeci nie przeszła kwalifikacji (2018, 2019).

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)
Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród 35 mln funtów
czwartek, 24 czerwca

II runda eliminacji gry pojedynczej kobiet:

Arina Rodionowa (Australia) - Magdalena Fręch (Polska, 32) 7:5, 7:5

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Magdalena Fręch zagra w Wimbledonie za rok?