WTA New Haven: Ula Radwańska nie zagra w turnieju głównym

Urszula Radwańska (WTA 63) uległa 6:3, 1:6, 3:6 Francuzce Camilli Pin (WTA 125), w drugiej i przedostatniej rundzie eliminacji żegnając się w sobotę z turniejem WTA w New Haven (pula nagród 600 tys. dol.).

W tym artykule dowiesz się o:

W ostatniej imprezie kalendarza przed wielkoszlemowym US Open (31 sierpnia - 13 września) zobaczymy z polskich singlistek tylko Agnieszkę Radwańską, trzynastą zawodniczkę światowego rankingu.

Spotkanie siostry naszej najlepszej zawodniczki miało niezwykły przebieg w pierwszej partii, gdzie Ula (zwycięstwo z wyżej notowaną Kirilenko w pierwszej rundzie) obroniła wszystkie dziewięć piłek będącymi szansami Pin na przełamanie. To Polka wykorzystała swoją jedyną okazję, co zadecydowało o jej sukcesie do trzech.

Wciąż mająca problemy z podaniem Radwańska jako pierwsza, dopiero na 1:3, wygrała własnego gema serwisowego w drugiej partii. Pin miała jednak nadal przewagę przełamania, której nie oddała do końca tego seta.

W decydującej części meczu Radwańska sprawowała się przy własnym podaniu już bardzo źle. Po drugim kolejnym przełamaniu i wyjściu na 4:1 wydawało się, że Pin miała otwartą drogę do finałowej rundy eliminacji. Krakowianka potrafiła stratę szybko odrobić do 3:4, ale to było wszystko z jej strony.

18-letnia Radwańska nie odwdzięczyła się Francuzce za porażkę w Dubaju na początku sezonu. Wtedy druga dziś rakieta polskiego tenisa skreczowała przy stanie 2:0 w trzecim secie.