Sofia Kenin bez strat pierwszego dnia Wimbledonu. Iga Świątek nie poznała rywalki

Sofia Kenin bez większych problemów poradziła sobie z kwalifikantką z Chin w Wimbledonie 2021. Rywalka Igi Świątek nie została wyłoniona, bo mecz Czeszki z Rosjanką przerwano z powodu ciemności.

Sofia Kenin Getty Images / Steven Paston/PA Images / Na zdjęciu: Sofia Kenin
W poniedziałek Sofia Kenin (WTA 6) rozpoczęła trzeci występ w Wimbledonie. Amerykanka pokonała 6:4, 6:2 Xinyu Wang (WTA 144) i wyrównała swój rezultat z 2018 i 2019 roku. W ciągu 63 minut mistrzyni Australian Open i finalistka Rolanda Garrosa z ubiegłego sezonu wywalczyła 29 z 39 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła jeden break point, a sama spożytkowała trzy z sześciu szans na przełamanie. Wang posłała 22 kończące uderzenia przy 15 niewymuszonych błędach. Kenin miała 19 piłek wygranych bezpośrednio i 17 pomyłek.

Kolejną rywalką Kenin będzie Madison Brengle (WTA 82) lub Christina McHale (WTA 97). W trzecim secie przy stanie 7:6 dla pierwszej z nich spotkanie zostało przerwane z powodu zapadających ciemności. Nie udało się wyłonić następnej przeciwniczki Igi Świątek. Wiera Zwonariowa (WTA 96) wygrała 7:5 pierwszą partię meczu z Marie Bouzkovą (WTA 52), a w drugiej przy 2:2 tenisistki opuściły kort.

Jelena Rybakina (WTA 20) w 66 minut rozbiła 6:4, 6:0 Kristinę Mladenović (WTA 59). Kazaszka zgarnęła 23 z 26 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała cztery z 10 break pointów. Francuzka nie stworzyła sobie ani jednej szansy na przełamanie. Zanotowano jej sześć kończących uderzeń przy 15 niewymuszonych błędach. Rybakinie naliczono 20 piłek wygranych bezpośrednio i 16 pomyłek.

Viktorija Golubić (WTA 66) zwyciężyła 3:6, 6:1, 11:9 Weronikę Kudermetową (WTA 32). W emocjonującym trzecim secie Rosjanka obroniła dwie piłki meczowe i z 3:5 wyszła na 6:5. Nie uratowała się jednak przed porażką. Przy 9:9 oddała podanie tracąc cztery punkty z rzędu od 40-15. Szwajcarka serwisem zapewniła sobie awans po dwóch godzinach i 45 minutach.

Dużo emocji było również w meczu Heather Watson (WTA 68) z Kristie Ahn (WTA 117). W trzecim secie Brytyjka wyszła na 4:2, a w 10. gemie miała piłkę meczową. Ostatecznie reprezentantka gospodarzy przegrała 6:2, 6:7(3), 6:8 po trzech godzinach i trzech minutach. Polona Hercog (WTA 77) prowadziła 6:4, 2:1 z przełamaniem, ale uległa 6:4, 3:6, 2:6 Danielle Collins (WTA 48).

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)
Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród 35 mln funtów
poniedziałek, 28 czerwca

I runda gry pojedynczej kobiet:

Sofia Kenin (USA, 4) - Xinyu Wang (Chiny, Q) 6:4, 6:2
Jelena Rybakina (Kazachstan, 18) - Kristina Mladenović (Francja) 6:4, 6:0
Viktorija Golubić (Szwajcaria) - Weronika Kudermetowa (Rosja, 29) 3:6, 6:1, 11:9
Danielle Collins (USA) - Polona Hercog (Słowenia) 4:6, 6:3, 6:2
Irina-Camelia Begu (Rumunia) - Katie Volynets (USA, Q) 6:4, 7:5
Kristie Ahn (USA, LL) - Heather Watson (Wielka Brytania) 2:6, 7:6(3), 8:6
Warwara Graczewa (Rosja) - Petra Martić (Chorwacja, 26) 7:6(3), 3:4 *do dokończenia
Wiera Zwonariowa (Rosja) - Marie Bouzkova (Czechy) 7:5, 2:2 *do dokończenia
Madison Brengle (USA) - Christina McHale (USA) 3:6, 7:5, 7:6 *do dokończenia
Claire Liu (USA, Q) - Misaki Doi (Japonia) 2:6, 6:3, 5:4 *do dokończenia