"Ładnie odpaliłeś! Wimbledon kocha Huberta". Twitter oszalał na punkcie Hurkacza

W drugim dniu rywalizacji na korcie Hubert Hurkacz nie dał szans Daniłowi Miedwiediewowi i zwyciężył Rosjanina w IV rundzie wielkoszlemowego Wimbledonu. Zobacz komentarze ekspertów na Twitterze.

Piotr Bobakowski
Hubert Hurkacz po zwycięstwie nad Daniłem Miedwiediewiem PAP/EPA / Vickie Flores / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz po zwycięstwie nad Daniłem Miedwiediewiem
Hubert Hurkacz zagra w ćwierćfinale Wimbledonu 2021. Polski tenisista niespodziewanie pokonał wicelidera rankingu światowego Daniła Miedwiediewa i w walce o półfinał turnieju Wielkiego Szlema spotka się z samym Rogerem Federerem (do pojedynku dojdzie w środę).

"Hubi" na raty (mecz przerwany w poniedziałek przez deszcz został dokończony we wtorek) zwyciężył Rosjanina w pięciu setach 2:6, 7:6(2), 3:6, 6:3, 6:3. Dwudniowe spotkanie trwało trzy godziny i dwie minuty (więcej TUTAJ).

"Hurkacz vs Federer w ćwierćfinale Wimbledonu - to stało się faktem" - napisał na Twitterze Marcin Muras z Polsatu Sport.

"Ładnie odpaliłeś!" - pochwalił Polaka Marek Furjan (Eurosport i Canal+ Sport).

Rafał Smoliński z WP SportoweFakty pisał o wielkim zwycięstwie.

Adam Romer z Tenisklubu chce jeszcze więcej...

"Teraz operacja Roger" - dodał Mateusz Dziopa z nSport+.

Dawid Żbik ocenił: "Wczoraj bez argumentów, dziś dominacja. (...) Hubert kocha Wimbledon, a Wimbledon kocha Huberta".

"Hubert nie stracił koncentracji, wykorzystał słabości rywala, grał pewnie i odniósł NAJWIĘKSZE ZWYCIĘSTWO W KARIERZE!" - to komentarz na profilu "Hubert Hurkacz Fan Club".