Wielki zaszczyt dla Gorana Ivanisevicia i Conchity Martinez. Dołączyli do Galerii Sław

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Goran Ivanisević
Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Goran Ivanisević
zdjęcie autora artykułu

Przy okazji każdej edycji turnieju Hall od Fame Open do Tenisowej Galerii Sław w Newport przyjmowani są nowi członkowie. W tym roku ten zaszczyt spotkał Gorana Ivanisevicia i Conchitę Martinez.

Goran Ivanisević to czołowa postać tenisa lat 90. XX wieku. Zasłynął triumfem w Wimbledonie w 2001 roku, gdy sensacyjnie wygrał turniej na londyńskiej trawie, będąc wówczas 125. singlistą świata i grając dzięki dzikiej karcie. W całej karierze zdobył 22 tytuły rangi ATP Tour w singlu, dwa brązowe medale igrzysk olimpijskich w 1992 roku (w grze pojedynczej i podwójnej), a w rankingu najwyżej zajmował drugie miejsce.

- My, Chorwaci, jesteśmy małym krajem, ale mamy wielkie serca. Nigdy nie przestajemy wierzyć - mówił podczas uroczystej ceremonii Ivanisević. - Miałem wzloty i upadki, ale ani na moment nie przestałem wierzyć. Teraz po raz pierwszy w życiu mogę powiedzieć, że jestem z siebie dumny.

Z kolei Conchita Martinez to mistrzyni Wimbledonu z 1994 roku. Hiszpanka zdobyła 33 tytuły rangi WTA Tour w singlu, pięciokrotnie sięgnęła po Puchar Federacji oraz ma w dorobku dwa srebrne medale olimpijskie i jeden brązowy w deblu. Była również wiceliderką rankingu.

Oprócz Ivanisevicia i Martinez do Galerii Sław zostały przyjęte również członkinie Original Nine - Billie Jean King, Rosie Casals, Peaches Bartkowicz, Kristy Pigeon, Kerry Melville Reid, Julie Heldman, Valerie Ziegenfuss, Judy Dalton i Nancy Richey, które przyczyniły się do powstania WTA i sprofesjonalizowania kobiecych rozgrywek, oraz - pośmiertnie - Dennis Van Der Meer - pochodzący z RPA były tenisista i trener.

Tenisowa Galeria Sław mieści w Newport w stanie Rhode Island. Co roku przy okazji turnieju rangi ATP 250 na zasadzie członkostwa przyjmowane są do niej osoby, które w znaczący sposób zapisały się w historii tenisa.

ATP Bastad: finał z rodzinnymi tradycjami w tle. Casper Ruud przebił osiągnięcie ojca

ZOBACZ WIDEO: Piotr Lisek zrobił show na początku wywiadu. "Poczekaj, mogę zrobić"

Źródło artykułu: