Nocne granie w Los Cabos. Bój trwał ponad trzy godziny

Za nami pierwszy dzień rywalizacji w ramach turnieju ATP 250 na kortach twardych w Los Cabos. Wydarzeniem poniedziałku było trwające ponad trzy godziny starcie Denisa Kudli z Thanasim Kokkinakisem.

Rafał Smoliński
Denis Kudla PAP/EPA / JORGE REYES / Na zdjęciu: Denis Kudla
Turniej w Los Cabos to pierwszy etap intensywnego grania na amerykańskich kortach twardych. W Meksyku nie zabraknie doświadczonych tenisistów. Wolne losy otrzymali m.in. John Isner i Sam Querrey.

W poniedziałek obaj poznali swoich rywali. Isner zmierzy się z Rosjaninem Jewgienijem Donskojem, który wygrał z Tajwańczykiem Jasonem Jungiem 6:1, 6:4. Querrey skrzyżuje rakiety z obiecującym rodakiem Brandonem Nakashimą, który odprawił innego reprezentanta USA, Jeffreya Johna Wolfa [6:3, 6:7(5), 6:2].

Wydarzeniem poniedziałku był trwający trzy godziny i 11 minut bój Denisa Kudli z Thanasim Kokkinakisem. Australijczyk wygrał premierową odsłonę różnicą jednego przełamania, ale w dwóch kolejnych setach nie był w stanie zdobyć breaka. Tenisista z Antypodów nie wykorzystał także piłki meczowej w 12. gemie decydującej partii i to Kudla zwyciężył ostatecznie 4:6, 7:6(4), 7:6(3). Panowie zeszli z kortu o godz. 1:16 w nocy czasu lokalnego.

Reprezentant gospodarzy, Gerardo Lopez Villasenor, postraszył Steve'a Johnsona. Dwa lata temu Amerykanin był lepszy w turnieju ATP 500 w Acapulco. W poniedziałek dołożył do tego zwycięstwo w I rundzie w Los Cabos. Łatwo jednak nie było, bo Meksykanin odrobił stratę przełamania i doprowadził do rozgrywki tiebreakowej. Padła ona łupem Johnsona, który poszedł za ciosem w drugim secie i wygrał 7:6(4), 6:2.

Do 1/8 finału zakwalifikował się także Alex Bolt. Australijczyk przegrał pierwszego seta meczu z Andreasem Seppim do zera, ale był górą w dwóch kolejnych partiach. Dzięki temu zwyciężył 0:6, 6:2, 6:3. W starciu Austriaków górą był Sebastian Ofner, bo jego rodak Jurij Rodionov skreczował przy stanie 3:6, 1:3.