ATP Kitzbuehel: kolejny wyczerpujący mecz Caspera Ruuda. Klęska rozstawionych tenisistów

Oznaczony numerem pierwszym Casper Ruud jest jedynym rozstawionym półfinalistą turnieju ATP 250 w Kitzbuehel. W czwartek Norweg, mistrz lipcowych imprez w Bastad i w Gstaad, obronił meczbola i pokonał Mikaela Ymera.

Marcin Motyka
Casper Ruud PAP/EPA / ELVIS GONZALEZ / Na zdjęciu: Casper Ruud
Casper Ruud w minionych dwóch tygodniach zdobył tytuły w Bastad i w Gstaad. W turnieju w Kitzbuehel walczy o trzecie kolejne trofeum. Walczy w dosłownym znaczeniu tego słowa, bo ma za sobą drugi wyczerpujący mecz. Po tym, jak w środę przez dwie i pół godziny rywalizował z Mario Vilellą, w czwartkowym ćwierćfinale obronił meczbola i po 148 minutach pokonał 3:6, 7:6(5), 6:1 Mikaela Ymera.

- Zagrałem dobrze, choć moje ramię nie było w najlepszym stanie - mówił, cytowany przez atptour.com, Ruud, dla którego to dziesiąty wygrany pojedynek z rzędu. - To był trudny mecz. Mikael przez dwa sety prezentował się bardzo dobrze i miał szansę, by wygrać - dodał.

Oznaczony numerem pierwszym Ruud jest jedynym rozstawionym półfinalistą Generali Open 2021. O finał 22-latek z Oslo zagra z Arthurem Rinderknechem. Francuz pokonał 6:4, 6:1 Filipa Krajinovicia, turniejową "trójkę".

Pedro Martinez poszedł za ciosem po wyeliminowaniu rozstawionego z numerem drugim Roberto Bautisty i w czwartek wygrał 6:2, 6:2 z kwalifikantem Jozefem Kovalikiem. Tym samym 24-letni Hiszpan pierwszy raz w karierze awansował do 1/2 finału imprezy rangi ATP Tour.

Półfinałowym przeciwnikiem Martineza będzie Daniel Altmaier. Niemiec utrzymuje dobrą formę. W zeszłym tygodniu dotarł do 1/2 finału w Umagu, a w tym jest już w najlepszej "czwórce" w Kitzbuehel. Miejsce w tej fazie turnieju uzyskał po zwycięstwie nad Gianluką Magerem.

Daniel Altmaier (Niemcy, SE) - Gianluca Mager (Włochy) 6:1, 6:7(5), 6:3

Marcin Motyka: Medalu w tenisie nie będzie? To i tak były najlepsze igrzyska w historii [OPINIA]