Wzloty i upadki Garbine Muguruzy w Montrealu. Odrodzenie Sloane Stephens

Garbine Muguruza wygrała seta do zera, ale pożegnała się z turniejem WTA 1000 w Montrealu. Sloane Stephens odrodziła się w meczu z ukraińską tenisistką.

Garbine Muguruza PAP/EPA / NEIL HALL / Na zdjęciu: Garbine Muguruza
W II rundzie imprezy w Montrealu doszło do starcia Garbine Muguruzy (WTA 9) z Kateriną Siniakovą (WTA 55). Był to mecz wzlotów i upadków. W pierwszym secie Czeszka od 0:2 zdobyła sześć gemów z rzędu. W drugiej partii miała miejsce dominacja Hiszpanki, co odzwierciedlał wynik 6:0. W trzecim secie była liderka rankingu od 3:2 straciła cztery kolejne gemy.

W trwającym godzinę i 59 minut meczu Siniakova popełniła osiem podwójnych błędów. Została przełamana sześć razy, a sama wykorzystała siedem z 11 break pointów. Wyszła na prowadzenie 2-1 w bilansie spotkań z Muguruzą. Dla Czeszki jest to siódme zwycięstwo nad tenisistką z Top 10 rankingu, drugie w tym roku. W Parmie wyeliminowała Serenę Williams.

W I rundzie Sloane Stephens (WTA 62) zwyciężyła 6:4, 1:6, 6:4 Dajanę Jastremską (WTA 50). Amerykanka w pierwszym secie wróciła z 0:2, a w drugim od 2:4 zdobyła cztery gemy z rzędu. W ciągu godziny i 56 minut Ukrainka zaserwowała dziewięć asów, z czego osiem w pierwszych dwóch partiach. Obie tenisistki uzyskały po sześć przełamań. W II rundzie Stephens zmierzy się z najwyżej rozstawioną Białorusinką Aryną Sabalenką.

Cori Gauff (WTA 24) wróciła z 0:3 w drugim secie i pokonała 6:1, 6:4 Anastasiję Sevastovą (WTA 64). W ciągu 66 minut Amerykanka spożytkowała cztery z dziewięciu break pointów. Camila Giorgi (WTA 71) pokonała 6:3, 7:5 Elise Mertens (WTA 16). Belgijka wykorzystała tylko jedną z dziewięciu szans na przełamanie. Belgijka miała w tym elemencie 100 proc. skuteczność (trzy z trzech).

Johanna Konta (WTA 41) przegrała 4:6 pierwszy set z Shuai Zhang (WTA 51). W drugiej partii Brytyjka prowadziła 5:2, gdy Chinka skreczowała z powodu kontuzji lewej nogi. Jessica Pegula (WTA 30) zwyciężyła 5:7, 6:3, 6:3 Anett Kontaveit (WTA 29). W spotkaniu miało miejsce 12 przełamań, z czego siedem dla Amerykanki.

National Bank Open presented by Rogers, Montreal (Kanada)