Elina Switolina górą w dwudniowym meczu. Awans nierównej Alize Cornet

Ukrainka Elina Switolina wygrała dwudniowy mecz w turnieju WTA 250 w Chicago. W kolejnej rundzie jest Francuzka Alize Cornet, która nie uniknęła kryzysu.

Elina Switolina PAP/EPA / SERGEY DOLZHENKO / Na zdjęciu: Elina Switolina
Elina Switolina (WTA 6) jest największą gwiazdą imprezy w Chicago. Jej mecz II rundy z Fioną Ferro (WTA 80) był rozgrywany na przestrzeni dwóch dni. We wtorek został przerwany przy 4:4 w pierwszym secie z powodu zapadających ciemności. Ostatecznie Ukrainka zwyciężyła 6:4, 6:4.

W ciągu 95 minut Switolina została przełamana cztery razy, a sama wykorzystała sześć z 10 break pointów. Zdobyła o osiem punktów więcej od Ferro (69-61). W ćwierćfinale Ukrainka zmierzy się z inną Francuzką, Kristiną Mladenović.

Alize Cornet (WTA 68) pokonała 7:6(4), 6:4 Jasmine Paolini (WTA 98). W pierwszym secie Francuzka prowadziła 5:1, by stracić pięć gemów z rzędu. Przełamała rywalkę i doprowadziła do tie breaka. W nim również miała problemy z utrzymaniem wysokiej przewagi, bo wyszła na 4-0, by przy 6-4 wykorzystać pierwszą piłkę setową. W drugiej partii miało miejsce jedno przełamanie, które Cornet uzyskała na 1:0.

Rebecca Peterson (WTA 59) wygrała 7:6(5), 6:3 z Viktoriją Golubić (WTA 45). W pierwszym secie Szwedka wróciła z 3:5 po obronie piłki setowej. W tie breaku od 1-4 zdobyła sześć z siedmiu kolejnych punktów.