Drugi krok wykonany. Kamil Majchrzak blisko US Open

Kamila Majchrzaka dzieli jeden krok od głównej drabinki wielkoszlemowego US Open 2021. W czwartek Polak nie stracił podania w meczu z amerykańskim tenisistą.

Kamil Majchrzak Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak
Kamil Majchrzak (ATP 115) w US Open zanotował najlepszy wielkoszlemowy występ. W 2019 roku awansował do III rundy. Wtedy wszedł do głównej drabinki jako szczęśliwy przegrany z eliminacji i odniósł dwa zwycięstwa po pięciosetowych bojach. Teraz odprawił już dwóch rywali w trzystopniowych kwalifikacjach. W czwartek rozstawiony z numerem czwartym Polak pokonał 6:3, 7:6(5) Jeffreya Johna Wolfa (ATP 157).

Majchrzak świetnie serwował. Wprawdzie więcej asów miał Wolf (10-6), ale nie udało mu się przełamać Polaka. W drugim gemie pierwszego seta Amerykanin nie zdobył nawet punktu i tak nastąpiła jedyna strata podania w całym spotkaniu.

Polak obronił trzy break pointy, wszystkie w pierwszym secie. W drugiej partii była tylko jedna szansa na przełamanie. Zmarnował ją Majchrzak w 11. gemie. W tie breaku od 5-2 stracił trzy punkty, ale dwa kolejne padły jego łupem.

W trwającym 81 minut meczu Majchrzak zdobył 33 z 41 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystał jedną z dwóch okazji na przełamanie. Polak po raz pierwszy zmierzył się z Wolfem.

W decydującej rundzie eliminacji rywalem Majchrzaka będzie Jurij Rodionov, rozstawiony z numerem 19. Polak po raz pierwszy zmierzy się z Austriakiem.