Dwa oblicza Ashleigh Barty w meczu z dawną finalistką US Open. Wygrane Belindy Bencić i Pauli Badosy

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Al Bello / Na zdjęciu: Ashleigh Barty
Getty Images / Al Bello / Na zdjęciu: Ashleigh Barty

Ashleigh Barty pokazała dwa oblicza w meczu z Wierą Zwonariową w wielkoszlemowym US Open 2021. W kolejnej rundzie są Szwajcarka Belinda Bencić i Hiszpanka Paula Badosa.

US Open jest jedynym wielkoszlemowym turniejem, w którym Ashleigh Barty jeszcze nie grała w ćwierćfinale w singlu. Dwa razy doszła do IV rundy (2018, 2019). We wtorek rozpoczęła szósty występ w nowojorskiej imprezie. Australijka pokonała 6:1, 7:6(7) Wierę Zwonariową (WTA 101). Rosjanka jest finalistką Wimbledonu i US Open 2010 oraz byłą wiceliderką rankingu.

Do stanu 6:1, 5:3 wszystko układało się znakomicie dla Barty, ale później jej gra się zepsuła. Oddała podanie podwójnym błędem i straciła trzy gemy z rzędu. Dopiero w tie breaku przypieczętowała awans. Zanim to nastąpiło, obroniła piłkę setową. W ciągu 88 minut liderka rankingu zaserwowała 11 asów. Obie tenisistki miały po pięć break pointów. Australijka dwa razy oddała podanie, a sama uzyskała cztery przełamania.

Belinda Bencić (WTA 12) wygrała 6:4, 6:4 z Arantxą Rus (WTA 71). Szwajcarka w obu setach uzyskała po jednym przełamaniu. W trwającym 90 minut meczu nie musiała bronić żadnych break pointów. Zdobyła 30 z 35 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Bencić posłała 21 kończących uderzeń przy 14 niewymuszonych błędach. Rus zanotowano 20 piłek wygranych bezpośrednio i 18 pomyłek.

Paula Badosa (WTA 26) pokonała 6:4, 6:3 Alison van Uytvanck (WTA 61). W pierwszym secie Hiszpanka wróciła ze stanu 1:3. W ciągu 80 minut zgarnęła 31 z 36 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Naliczono jej 26 kończących uderzeń i 11 niewymuszonych błędów. Belgijka miała 19 piłek wygranych bezpośrednio i 23 pomyłki.

Clara Tauson (WTA 78) wygrała 7:5, 6:0 z Clarą Burel (WTA 92). W pierwszym secie Francuzka z 1:5 wyrównała na 5:5 po obronie trzech piłek setowych przy 2:5. Od tego momentu straciła osiem gemów z rzędu. Dunka będzie kolejną rywalką Barty.

US Open, Nowy Jork (USA) Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 57,5 mln dolarów wtorek, 31 sierpnia

I runda gry pojedynczej kobiet:

Ashleigh Barty (Australia, 1) - Wiera Zwonariowa (Rosja) 6:1, 7:6(7) Belinda Bencić (Szwajcaria, 11) - Arantxa Rus (Holandia) 6:4, 6:4 Paula Badosa (Hiszpania, 24) - Alison van Uytvanck (Belgia) 6:4, 6:3 Warwara Graczewa (Rosja) - Nuria Parrizas-Diaz (Hiszpania, Q) 5:7, 6:0, 6:2 Clara Tauson (Dania) - Clara Burel (Francja) 7:5, 6:0 Emma Raducanu (Wielka Brytania, Q) - Stefanie Vögele (Szwajcaria, LL) 6:2, 6:3