"Świątek w wydaniu bojowym". Internet komentuje wygraną Polki na US Open

W sieci pojawiło się sporo wpisów po wielkim zwycięstwie Igi Świątek na US Open. "Dużo znakomitego tenisa, końcówka kosmiczna" - czytamy na Twitterze. Polka jest już w IV rundzie.

Karol Wasiek
Iga Świątek PAP/EPA / JUSTIN LANE / Na zdjęciu: Iga Świątek
W sobotę Iga Świątek miała bardzo wymagającą przeciwniczkę. Była nią Anett Kontaveit (WTA 28), którą tenisistka z Raszyna w tym roku pokonała w Rolandzie Garrosie, ale w dwóch wcześniejszych ich meczach lepsza była Estonka.

Mecz był bardzo emocjonujący, stał na niezłym poziomie, a więcej zimnej krwi w decydujących momentach zachowała Polka, która wygrała III seta 6:3.

"Iga Świątek w wydaniu bojowym. Dużo znakomitego tenisa, końcówka kosmiczna. Czuć było te ich numery z rozstawienia. Zupełnie inny mecz niż przepychanie piłki z Ferro. Spektakularna odmiana, gratulacje" - pisze na Twitterze Marek Furjan, komentator stacji Eurosport.

W sieci pojawiło się sporo komentarzy po meczu Świątek. Internauci chwalą Polkę za występ, ale podkreślają, że nie mogą się jej zdarzać takie przestoje jak w końcówce II seta. Na to zwraca uwagę Hubert Błaszczyk, dziennikarz TVP Sport.

"Brawa za trzeciego seta dla Igi Świątek, bura za końcówkę drugiego. W poniedziałek poważne granie z Belindą Bencic" - przyznaje na Twitterze.

"Piękny mecz Igi Świątek z Anett Kontaveit. Znakomita walka. Przemiana w stosunku do spotkania z II rundy. Taką Igę chce się oglądać. Po raz pierwszy w karierze IV runda US Open. W wieku 20 lat Iga zaliczyła drugi tydzień w każdym turnieju Wielkiego Szlema" - przyznaje Rafał Smoliński, dziennikarz WP SportoweFakty.

Dawid Żbik zauważa, że Iga Świątek jest jedyną tenisistką, która w 2021 roku awansowała do 4. rundy we wszystkich turniejach wielkoszlemowych.

O ćwierćfinał Świątek zmierzy się w poniedziałek ze złotą medalistką olimpijską z Tokio, Szwajcarką Belindą Bencić.