Andżelika Kerber górą w bitwie mistrzyń US Open. Elina Switolina rywalką Simony Halep

Niemka Andżelika Kerber okazała się lepsza po trzysetowym boju w starciu mistrzyń US Open. W kolejnej rundzie jest Ukrainka Elina Switolina, która będzie rywalką Rumunki Simony Halep.

Andżelika Kerber PAP/EPA / JOHN G. MABANGLO / Na zdjęciu: Andżelika Kerber
Andżelika Kerber (WTA 17) ma za sobą drugi trzysetowy mecz w US Open 2021. W I rundzie wróciła z 3:5 w trzecim secie i wyeliminowała Ukrainkę Dajanę Jastremską. W piątek Niemka zwyciężyła 5:7, 6:2, 6:3 Sloane Stephens (WTA 66). Było to starcie mistrzyń nowojorskiej imprezy. Kerber triumfowała w niej w 2016, a Amerykanka tytuł zdobyła w 2017 roku.

W pierwszym secie Kerber z 2:5 wyrównała na 5:5, ale straciła dwa kolejne gemy. W dwóch kolejnych partiach uzyskała po dwa przełamania. W trwającym godzinę i 58 minut meczu Niemka wykorzystała pięć z 10 break pointów. Zanotowano jej 24 kończące uderzenia i 30 niewymuszonych błędów. Stephens miała 36 piłek wygranych bezpośrednio i 39 pomyłek.

Dla Kerber jest to dopiero drugie zwycięstwo w siódmym meczu ze Stephens. Wcześniej Niemka była górą w ich pierwszej konfrontacji, w 2012 roku w Indian Wells. Jest to jej 14. singlowy występ w US Open. Oprócz 2016 do ćwierćfinału doszła jeszcze raz (półfinał 2011). Kolejną rywalką Kerber będzie Japonka Naomi Osaka lub Kanadyjka Leylah Annie Fernandez.

Elina Switolina (WTA 5) wygrała 6:4, 6:2 z Darią Kasatkiną (WTA 27). W ciągu 74 minut Ukrainka obroniła trzy break pointy i zamieniła na przełamanie trzy z dziewięciu okazji. Posłała 25 kończących uderzeń przy 14 niewymuszonych błędach. Rosjance naliczono 26 piłek wygranych bezpośrednio i 22 pomyłki. O ćwierćfinał Switolina zmierzy się z Simoną Halep.