Polski junior wyszedł z opresji. Powalczy o ćwierćfinał US Open

Maks Kaśnikowski wygrał pierwszy mecz w juniorskiej edycji wielkoszlemowego US Open 2021, ale nie miał łatwej przeprawy. W pojedynku o ćwierćfinał będzie go czekać bardzo trudne zadanie.

Rafał Smoliński
Maks Kaśnikowski Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Maks Kaśnikowski
W turnieju singla chłopców międzynarodowych mistrzostw USA Maks Kaśnikowski został rozstawiony z 15. numerem i dzięki temu otrzymał w I rundzie wolny los. Jego przeciwnikiem w drugiej fazie został Amerykanin Ethan Quinn, a nasz reprezentant musiał się sporo napracować, by odnieść premierowe zwycięstwo.

Pierwszy set padł łupem tenisisty gospodarzy, która okazał się lepszy o jedno przełamanie. Natomiast w drugiej partii Kaśnikowski nie oddał rywalowi już żadnego gema. W decydującej części pojedynku obaj panowie mieli po parę szans na przełamanie, ale decydował tie break. W rozgrywce tej Polak wygrał od stanu 1-3 sześć z siedmiu piłek.

Kaśnikowski zwyciężył ostatecznie po godzinie i 55 minutach 4:6, 6:0, 7:6(4) i awansował do 1/8 finału US Open 2021. Jego kolejnym przeciwnikiem będzie triumfator juniorskiego Wimbledonu 2021, rozstawiony z drugim numerem Amerykanin Samir Banerjee.

Przypomnijmy, że Kaśnikowski jest również w II rundzie turnieju debla, do którego przystąpił wspólnie z Aleksandrem Orlikowskim. W środę ich rywalami będą oznaczeni trzecim numerem Francuzi Sean Cuenin i Sascha Gueymard Wayenburg.