Polski ćwierćfinał? Z kim i kiedy kolejny mecz Igi Świątek w Ostrawie? (transmisja)

Iga Świątek zameldowała się w ćwierćfinale turnieju WTA w Ostrawie. Polska tenisistka w czwartek będzie miała dzień przerwy i wtedy pozna swoją kolejną rywalkę, a może być nią inna Polka, Magda Linette.

Dominika Pawlik
Iga Świątek Getty Images / Na zdjęciu: Iga Świątek
Dla Igi Świątek występ w Ostrawie jest pierwszym turniejem WTA 500, w którym jest rozstawiona z numerem pierwszym. Na swoje premierowe spotkanie musiała poczekać do środy, bowiem w I rundzie miała wolny los.

Jej pierwszą rywalką była Julia Putincewa. Kazaszka postawiła trudne warunki i niewiele brakowało do tego, by doszło do trzeciego seta. Ostatecznie jednak Świątek odparła atak i wygrała 6:4, 6:4.

Ćwierćfinałowej rywalki jeszcze nie zna, ale już wiadomo, że rozegra swój mecz w piątek. Przeciwniczkę wyłoni czwartkowe spotkanie pomiędzy Jeleną Rybakiną a Magdę Linette. Kazaszka jest rozstawiona z numerem siódmym, natomiast druga rakieta naszego kraju musiała przebijać się przez eliminacje.

Godzina batalii Świątek o półfinał nie jest jeszcze znana. Plan gier zostanie opublikowany w czwartek po południu.

Transmisje telewizyjne z turnieju w Ostrawie dostępne są na antenach stacji Canal+. Portal WP SportoweFakty przeprowadzi tekstową relację na żywo z meczu Świątek.

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Iga Świątek wygra turniej w Ostrawie?